Излегоа скриншоти од згаснатото MMO на Marvel кое беше правено од креаторите на DC Universe Online

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Пред многу брзо време Marvel го откажа нивното MMO кое беше во девелопмент од креаторите на DC Universe Online. Па, сега можеме да видиме што пропуштаме благодарение на новите скриншоти поставени во портфолиото на уметникот на ArtStation. (стиснете за да видите).

Ramiro Galan – главен дизајнер во Pixelkings сподели неколку досега невидени слики на нивното дигитално портфолио, покажувајќи го она што се чини дека е екранот за создавање карактери на откажаната игра.

“Here is a series of styles and screens by Ramiro Galan for a cancelled Marvel MMO title. Emphasis was on rich and vibrant colours with stylistic tones that pay homage to Spider-Man Into the Spiderverse. All design, 3D materials, lighting, and post process FX were done by Ramiro Galan.

Ramiro Galan

Скриншотите покажуваат дека играта планирала да им даде на играчите четири фракции од кои да изберат – X-Men, SHIELD, Avengers и Fantastic Four – и понудила стилизирана графика и „богата и живописна“ шема на бои. За кој како нели. За некој можеби тапа, за некои па многу јако.

Enad Global 7 (EG7) пред неколку дена го објави откажувањето на Marvel MMORPG на Daybreak Games, наведувајќи дека „врз основа на реевалуацијата на профилот на ризик за развој, големината на инвестицијата и долгорочната стратегија на портфолиото на производи за групацијата, одборот одлучи да ги промени развојните приоритети и да ги прераспредели ресурсите во рамките на групата за да се фокусира на алтернативни долгорочни проекти“.

EG7 дополнително откри дека првично планирале да инвестираат повеќе од 500 милиони SEK (40 милиони долари) во овој проект во текот на следните неколку години, но сега ќе ги користи овие средства за диверзификација на инвестициите „во повеќе проекти со помали димензии во рамките на групата“, вклучувајќи ги надградбите на The Lord of Rings Online и DC Universe Online, како и други „прва страна, оригинални IP-адреси“.

И за жал како што и самите може да видите, нема никакви слики од каков гејмплеј би имала играта. Причина за тоа е што можеби не ни стигнале да започнат со креирање на гејмплеј. Но доколку започнале во иднина и од тоа би изглгло нешто интересно!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.