Новости

Pax Dei е MMO кое личи на Артурски Сон без NPCs

Благодарение на Robert Purchese од Eurogamer добиваме доста интересни работи за едно ново име кое го носи името “Pax Dei” која што целосната игра е некој вин на Артурски Сон. It looks like an Arthurian fairytale. I saw characters in flowing dresses in a sun-dappled wood working together to build picturesque hamlets or settlements. They […]

Прочитај повеќе
Игрици

Излегоа скриншоти од згаснатото MMO на Marvel кое беше правено од креаторите на DC Universe Online

Пред многу брзо време Marvel го откажа нивното MMO кое беше во девелопмент од креаторите на DC Universe Online. Па, сега можеме да видиме што пропуштаме благодарение на новите скриншоти поставени во портфолиото на уметникот на ArtStation. (стиснете за да видите). Ramiro Galan – главен дизајнер во Pixelkings сподели неколку досега невидени слики на нивното […]

Прочитај повеќе
PC

Лоши вести за MMORPG сместено во светот на League of Legends

Според инвеститорот на Riot Games, Грег Стрит, постои можност компанијата целосно да ја прекине работата на најновото достигнување MMO. „Не гарантираме дека ќе ја завршиме и објавиме играта“, напиша главниот продуцент на League MMO во шокантниот твит. „Се уште работиме на играта и сме многу оптимисти, но никогаш не се знае. Сè на сè, Riot […]

Прочитај повеќе
Новости

Шефот на Amazon Games – Michael Frazzini поднесе оставка од работната позиција

Шефот на студиото „Амазон гејмс“, Мајк Фрацини, се повлекува од функцијата за да се фокусира на семејството, според извештајот на Блумберг. Frazzini помогна да го води одделот за игри на Amazon од 2009 година и одигра улога во градењето на студиото за игри на компанијата. „Мајк беше таму на почетокот на Игрите на Амазон, а […]

Прочитај повеќе