Mario Kart, Princess Peach, Donkey Kong и многу други работи во новиот трејлер за The Super Mario Bros.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Вториот трејлер за филмот „The Super Mario Bros.“ беше објавен за време на новиот Nintendo Direct настан. Трејлерот ни дава многу подетални работи за што треба да очекуваме од самиот филм кој треба да излезе во април 2023. Nintendo еден ден пред да го претстават овој нов трејлер објави некои минимални работи каде што го гледаме познатиот замок на Peach. Со тоа многумина помислија дека и овој трејлер и целиот филм ќе биде фокусиран само таму и никаде на друго место. Поради некоја причина да… целиот овој трејлер беше во глобала фокусиран баш на замокот на Peach каде што се гледа дека голем дел од настаните ќе се случат баш таму… Но сепак имаше прекрасни детали како што е например Mario Kart! Да не се лажеме никој не го очекуваше тоа!

Од она што досега го открија Nintendo & Illumination Entertainment, филмот The Super Mario Bros. може да заклучиме дека филмот ќе се фокусира многу на ориџин приказните за самите карактери. Mario и Luigi ќе бидат водоводџии од Бруклин кој што се нашле во овој свет. Потоа Princess Peach ќе биде од Кралството на Печурките, и се натака. Филмот нема многу да иде во некои чудни правци. Филмот ќе вклучува и ликови кои одиграле поважна улога во раната историја на Mario, како Spike и Cranky Kong.

Има голем притисок врз Nintendo и Illumination да го направат филмот The Super Mario Bros. како што треба! Познатиот игран филм кој што се вртеше секојдневно на БТР – Super Mario Bros. од 1993 година беше критички и комерцијален пропуст и го исплаши Nintendo од правење дополнителни адаптации на големиот екран. Од сè што е прикажано досега, филмот за Mario во 2023 година изгледа многу поперспективно и ќе биде интересно да се види како фановите се чувствуваат за готовиот производ. Засега, фановите ќе треба само трпеливо да чекаат за да дознаат сами кога ќе излезе во кино на 7-ми април!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.