Spider-Man: The Great Web – откажаната игра на Insomniac која требаше да биде Spider-Man 2

По огромното протекување на Insomniac што силно ја погоди компанијата пред неколку месеци, сè уште се повлекуваат содржини што откриваат нови, во развој и откажани проекти, производи и концепти. Неодамна, корисниците налетаа на трејлер за откажаната мултиплеер игра, Spider-Man: The Great Web, и веднаш трејлерот за играта протече на интернет…

Ова требаше да биде игра со повеќе играчи, најмногу пет карактери, изградена на основа на Лајв сервис, но беше откажана од Sony – како што беше откриено од протекувањето на Insomniac. Во протечениот трејлер за The Great Web – кој изгледа неверојатно полиран – добиваме увид во тоа како би можел да изгледа тој производ.

With Great Web Comes Great Responsibility

Во краткиот трејлер што протече на интернет денес, Spider-Man: The Great Web е целосно објаснета, со видеото што прикажува неверојатни елементи за мултиплеер кои би имале пет играчи против Sinister Six во Њу Јорк. Би бил изграден околу модел на мултиверзум, кој наводно бил разбиен од Scarlet Witch, и би имало опции за прилагодување на ликот што ќе воделе до разновидна низа суперхерои кои се здружуваат за да се борат со големите лоши момци.

Пред неколку месеци протекоа серија слики од The Great Web, но ова е прв пат да видиме трејлер. Раскажан е од Yuri Lowenthal – актерот кој го дава гласот на Питер Паркер – и изгледа спремна за продажба. Искрено се чини дека е трејлер за производ што можеше да биде објавен неколку дена откако беше откриен – бизарно и потресно е за обожавателите на Спајдермен ширум светот што производот нема да ја види светлината на денот.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Golden Axe, класичната аркадна и конзолна игра од SEGA, добива своја ТВ серија на Comedy Central. Новото анимирано шоу ќе има 10 епизоди.

Актерската екипа за Golden Axe ги вклучува Метју Рис, Дени Пуди, Лијам Мекинтајр, Лиза Гилрој и Карл Тарт. Во шоуто ќе бидат Мајк Мекмахан од Solar Opposites и Џо Чендлер од American Dead извршен продуцент на серијата. Претседателот и извршен директор на SEGA Sammy, Харуки Сатоми, SEGA Corp COO и претседателот Шуџи Уцуми и Тору Накахара, исто така, ќе помогнат во извршниот продуцент на шоуто.

“In a hilarious and loving homage to Sega’s 1989 video game series, Golden Axe follows veteran warriors Ax Battler, Tyris Flare and Gilius Thunderhead as they once again battle to save Yuria from the evil giant Death Adder who just won’t seem to stay dead. Fortunately, this time they have the inexperienced and underprepared Hampton Squib on their side.

As far as the characters go, Rhys will voice Gilius Thunderhead, a battle dwarf with “poor hygiene and a chip on his shoulder.” Pudi voices Hampton Squib, “a naive, inexperienced first time adventurer who has dreamt of questing his entire life.

Gilroy plays Tyris Flare, a battle sorceress who is “deadly in a fight and even deadlier with her sharp wit.” McIntyre plays Ax Battler, a barbarian warrior who abides by a code of honor while also having a “sweet golden retriever demeanor.

Официјалната дескрипција на серијата