Sony додава бесплатна програма за награди и лојалност за гејмерите наречена PlayStation Stars. Програмата ќе започне „подоцна оваа година“,…
Kratos и Atreus се борат да преживеат против сè поголемите опасности во сосема новиот God of War Ragnarök –…
Sucker Punch Productions, студиото зад новиот хит Ghost of Tsushima од 2020 година, откри дека не работи на ништо…
A Plague Tale: Requiem ќе излезе за PC, PlayStation 5 и Xbox Series X/S на 18 октомври, објави развивачот…
The Last of Us Part II наполни две години и Naughty Dog се појави на социјалните мрежи за да…
Среде изобилството гласини во врска со датумот на издавање на God of War: Ragnarok и дали ќе излезе оваа…
PlayStation 5 сега надмина 20 милиони продадени единици ширум светот и Sony вети дека значително ќе ги зголеми напорите…
God of War! Naruto to Boruto: Shinobi Striker! Nickelodeon All-Star Brawl! Протекоа претстојните игри на PlayStation Plus за месец…
Sony откри дека планираат наскоро да го пратат во пензија PlayStation 4. Прво издаден во 2013 година, PS4 стана…
Изгледа дека PS5 ексклузивата “Returnal” е следната, или меѓу следните Playstation игри која треба да дојде на PC. Наградената…