Supermassive Games ги прикажаа првите 30 минути од новата игра “The Quarry”

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Supermassive Games ги објавија првите 30 минути игра од The Quarry, кој е негов претстоен духовен наследник на Until Dawn од 2015 година.

Ако не сте запознаени, The Quarry е slasher поставен во летен камп. Како и филмовите од 80-тите и 90-тите кои го инспирираа, летниот камп е многу главен дел од Каменоломот, како и актерската екипа од млади луѓе таму, без малку надзор. Во него, девет тинејџерски советници во кампот се оставени преку ноќ во Каменоломот Хакет, без деца, надзор и што е најважно за тропите што Супермасив ги прекршува правилата.

Како што се очекуваше, работите тргнуваат наопаку и луѓето почнуваат да умираат бидејќи „нешто многу позлобно“ почнува да ги лови во текот на ноќта, се вели во соопштението за печатот од студиото. На вас ќе зависи да ги контролирате и да комуницирате со ликовите кои ги играат актери како Дејвид Аркет (серијалот Scream), Лин Шеј (A Nightmare on Elm Street, Insidious), Тед Раими (The Evil Dead Series, Candyman, The Grudge), Ариел Винтер (модерно семејство), Џастис Смит (детектив Пикачу) и Бренда Сонг (The Suite Life of Zack and Cody, Dollface), меѓу другите. Ако сте заинтересирани да видите како изгледа сето ова на дело, сега можете, благодарение на 30 минути игра од играта на The Quarry, која сега е во живо на IGN како дел од едномесечното покривање на публикацијата за Supermassive Games ‘ најново. Можете да го погледнете подолу:

За повеќе за The Quarry, не заборавајте да прочитате за неговото откривање од минатиот месец, а потоа проверете ја оваа приказна за тоа како Supermassive Games сака да ги избегне проблематичните тропи во The Quarry.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.