Cheat Codes (шифри) за LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Лего Star Wars: The Skywalker Saga не би била лего игра без неколку шифри за измами. Користете ги овие кодови за да го приспособите вашето искуство.

За игрите на Лего отсекогаш било познато дека се преполни со шифри за измами, а Лего Војна на ѕвездите: Сагата на Скајвокер не се разликува; играта има дури и дел во играта што ви овозможува да ги внесете овие шифри за измами. Овие шифри за измами се движат од празнични кожи за некои ликови до нови ликови и бродови. Ако сакате да играте со овозможени измами, еве како да внесувате шифри во најновата игра Lego Star Wars.

Како да внесете шифри за измамници во Лего Star Wars: The Skywalker Saga

Постојат два различни начини за внесување кодови. Можете да ја паузирате играта и да отидете во делот Внесете код, или можете да го отворите вашиот Holoprorector и да дојдете до делот Внеси код. Ќе видите тастатура со седум слотови за знаци штом ќе бидете во една од тие јазичиња.

Подолу ќе најдете список со сите 15 кодови за измами и што тие отклучуваат:

 • 3FCPPVX – Tarkin
 • ARVALA7 – The Razor Crest ship
 • C3PHOHO – C-3PO (Holiday Special)
 • GR2VBXF – Ratts Tyerell
 • KH7P320 – Aayla Secura
 • KORDOKU – Poe Dameron (Holiday Special)
 • LIFEDAY – Gonk Droid (Holiday Special)
 • OKV7TLR – Dengar
 • SHUTTLE – Resistance I-TS Transport ship
 • SIDIOUS – The Emperor
 • SKYSAGA – Temmin Wexley (Snap Wexley)
 • TIPYIPS – D-O (Holiday Special)
 • WBFE4GO – Nute Gunray
 • WOOKIEE – Chewbacca (Holiday Special)
 • WROSHYR – Darth Vader (Holiday Special)
 • XV4WND9 – Admiral Holdo
 • Z55T8CQ – Poggle The Lesser

По правилно внесување на кодот за измама, ќе ве пречека екран кој ќе ви каже дека сте отклучиле знак. Ќе треба само еднаш да го внесете кодот за да го отклучите знакот, затоа не грижете се да го внесувате повеќе пати. За повеќе за Lego Star Wars: The Skywalker Saga, проверете како да го вклучите режимот за мрморење и како да играте co-op.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

It’s Game Boy Morbin’ Time! Во новото видео, YouTube-рот Wulff Den го стави Morbius на Game Boy Color „поради некоја причина“, со долг и досаден процес кој сепак можеби беше попријатен од реалното гледање на “најдобриот филм” Morbius. Ако ова ви звучи познато, можеби се сеќавате кога истиот YouTube-р го стави Tenet на Nolan на Game Boy Advance, иако тоа време беше инспириран од нешто специфично: инсистирањето на режисерот на Tenet да се гледа на „најголемиот можен екран. „ и покрај тоа што беше пуштен во почетокот на пандемијата, кога повеќето гледачи на филмови не беа подготвени да одат во кината.

Додека тој пат, Wulff Den се пошегува дека го ставиле филмот на Game Boy „за инает“, овој пат YouTube-рот признава дека го направиле Морбиус само „поради некоја причина“.

Со Tenet, Wulff Den го распореди преку пет GBA касети, од кои секоја содржи околу половина час видео со 6 фрејмови во секунда со резолуција од 192×128. Иако Morbius не е ни приближно долг како Tenet, дополнителната компресија потребна за филмот да се вклопи во касетите Game Boy Color од 4 MB значеше дека Morbius зеде 36 касети. Бидејќи тоа се многу празни касети, и никој нема да го гледа филмот на овој начин, тој направи само 3 од 36-те кертриџи.

“The original plan was to put Dune on a Game Boy Color cartridge, becasue the director of that film said some similarly-dumb stuff about wanting people to go to the theater to see his film on as big a screen as possible.”

Bob Wulff

И по Dune, што е следното најдобро нешто? Морбиус, се разбира!