Новости

Next-Gen верзиите на The Witcher 3 доаѓаат во Q4 2022

Next-Gen верзиите на The Witcher 3: Wild Hunt се „планирани“ да излезат во Q4 2022 година, објави од развивачот CD Projekt Red (Q4 значи од прилика крајот на 2022 година). Претходно, CDPR го таргетираше лансирањето во Q2 2022 за бесплатно ажурирање, но го турна објавувањето во април без да се обезбеди нов датум. Заедно со […]

Прочитај повеќе
Игрици

Slipknot доаѓаат во Smite

Кросоверите во Smite не се непознати нешта кога се работи веќе за TMNT, Stranger Things во MOBA, но оваа недела, креаторот Hi-Rez Studios можеби штотуку ја откри најнеочекуваната соработка досега. Студиото објави дека Slipknot ќе дојдат во играта преку колекција на нови скинови за различни богови, како и настан фокусиран околу кросоверот. Сето ова е […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Игрици

Elden Ring Theme во 15 различни музички жанрови

Доколку не ви е доста од Elden Ring или неговиот саундтрак, музичкиот продуцент и јутубер Alex Moukala објави кавер верзија на главната композиција на Elden Ring која кружи низ 15 различни музички стилови, почнувајќи од класична шпанска гитара до темен синт, симфониски метал и многу повеќе. Moulaka рече дека видеото е инспирирано од Marvel’s Doctor […]

Прочитај повеќе
Nintendo

Се што беше прикажано на Nintendo Indie World

Најновиот Nintendo Indie World, емитувањето во стилот на Nintendo Direct фокусирано на инди-игри за Switch, се одржа денес. Стримот траеше нешто повеќе од 20 минути и беше преполн со голем број на игри од кои некои беа и нови. Не е ништо шокирачко како например да се збори за Breath of The Wild 2 или […]

Прочитај повеќе
Новости

Sony инвестира $1 милијарда во Epic Games за градење на Metaverse

Epic Game објави дека добила инвестиција од 2 милијарди долари во развојот на метаверс, од кои половина доаѓа од Sony. Производителот на PlayStation, кој веќе има малцински интерес во Epic, фрли 1 милијарда долари на развивачот на Unreal и Fortnite за да создаде „нова социјална забава која ја истражува врската помеѓу дигиталниот и физичкиот свет“, […]

Прочитај повеќе
Новости

Elden Ring е помината за помалку од 10 минути

Уште еден ден, уште еден рекорд во брзина на вртење на Elden Ring кој ќе го оставиме во страв. И овој пат, тоа е трчање под 10 минути. Всушност, тоа е толку добро, тоа е всушност под-девет трчање, но тоа не звучеше толку привлечно. Овој нов рекорд беше постигнат од Distortion 2, кој претходно постигна […]

Прочитај повеќе
Новости

The Quarry може да биде помината без да стиснете копче

The Quarry е претстојна игра од Supermassive Games и е духовен наследник на Until Dawn од 2015 година. За разлика од Until Dawn, кој ги става играчите во улоги на повеќе ликови заглавени во зимска планинска кабина, The Quarry се наметнува на класичната тропа „тинејџери без надзор во летниот камп“. Тоа го прави и со […]

Прочитај повеќе
Новости

Играч на Elden Ring нашол начин како Starcourage Radahan да направи самоубиство

Starscourge Radahn е лесно еден од најтешките босови на Elden Ring, особено сега кога се врати на вообичаеното производство со голема штета по поправка на неодамнешна грешка. Има тони одлични стратегии за да го победите, но што ако можете да го натерате Радан само да се победи себеси. Па, еден играч на Елден Ринг – […]

Прочитај повеќе
Новости

Hello Neighbor 2 пристигнува во декември 2022

Hello Neighbor 2, долгоочекуваното продолжение на Hello Neighbor од 2017 година, конечно има датум на објавување и доаѓа овој декември. Поконкретно, приградската хорор игра ќе се појави на PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One и PC на 6 декември. Развивачот tinyBuild ја објави оваа вест заедно со откривањето на неговата Hello Neighbor […]

Прочитај повеќе
Новости

Саудиска Арабија сега поседува 96% од SNK

“The King of Fighters is owned by the crown prince“ Мохамед бин Салман е престолонаследникот на Саудиска Арабија: лидер на земја која ги репресира човековите права, човек поврзан со убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги и обожавател на кинеските кампови за превоспитување во Ксинџијанг. Тој, исто така, сега, преку компанијата за развој на електронски игри […]

Прочитај повеќе