Протекоа играчите кои ќе се појават во EA Sports FC 24 – Road to the Final

Нокаут-фазата во Лигата на шампионите на УЕФА започнува на 13-ти февруари, а наскоро ќе започнат и останатите европски турнири. За да ги прослави настаните, EA Sports FC 24 навидум е на работ на уште еден промо тим во Ultimate Team. Неодамна беа откриени неколку играчи кои добиваат нови картички за новото промо. Новиот тим на „Патот до финалето“ вклучува столпчиња од некои од најдобрите клубови во светот и имајте на ум дека овие играчи можат да се надоградуваат врз основа на перформансите во реалниот свет. Тоа ќе биде непријатно за верната база на играчи на EA Sports FC 24.

Овие протекувања доаѓаат од FUT Sheriff и FIFA Trading Romania на Твитер (X). Двете сметки изградија солидна репутација во заедницата EA Sports FC 24 во последните неколку години. Се разбира, сепак ќе сакате да ги земете овие протекувања со голема количина на претпоставки. Шерифот, особено, е генерално солиден, но имал неколку несреќи со текот на годините, па не претпоставувајте ништо. Еве ги моментално протечените играчи:

Играчите кои протекоа и ќе ги видиме во Road to the Final

 • Rafael Leao – AC Milan
 • Gabriel Jesus – Arsenal
 • Pedri – Barcelona
 • Toni Kroos – Real Madrid
 • Ansu Fati – Brighton Hove and Albion
 • Lindsey Horan – Lyon
 • Romelu Lukaku – Roma
 • Gianluigi Donnarumma – PSG
 • Darwin Nunez – Liverpool
 • Niklas Sule – Dortmund
 • Jose Maria Gimenez – Atletico Madrid
 • Xavi Simons – RB Leipzig
 • Andre-Frank Zambo Anguissa – Napoli
 • Mikel Merio – Real Sociedad
 • Nathan Tella – Bayer Leverkusen
 • Emerson Palmieri – West Ham 
 • Elisa De Almeida – PSG
 • Nicolas Gonzalez – Fiorentina
 • Leon Bailey – Aston Villa
 • Lautaro Martinez – Inter (SBC)

Сите овие играчи можеби нема да влезат во играта во исто време. Лигата на шампионите се враќа дури на 13 февруари. EA можеби ги задржува играчите за мини-издание во текот на претстојниот викенд. Исто така, оваа промоција може да ја прошири на двонеделен настан за да се осигура дека RTTF картичките се во пакети кога игрите ќе започнат резервна копија. Тоа, рече, сите овие играчи ќе бидат во EA Sports FC 24 во одреден момент.

Како Road to the Finals работи во EAFC 24?

Протечената верзија на ажурирањето за надградба тврди дека играчите ќе можат да земат пет надградби надвор од основната надградба што ја добиваат за добивање на RTTF картичка. Не се сите овие строги надградби на OVR, но ако тимот на некој играч може да стигне до финалето на својот европски турнир, тие ќе бидат во ред за огромно засилување.

 • Win or Draw 1st Knockout Game – +1 In-Form
 • Qualify for Quarter Finals – +1 In-Form
 • Qualify for Semi Finals – +1 In-Form
 • Qualify for the Final- +1 PlayStyle+
 • Win the Final – +1 In-Form, 5-Star Skill Move, and 5-Star Weak Foot

Кога ќе пристигне EA Sports FC 24 Road to the Final

Промото „Road to the Final“ започнува на 2 февруари. Промото на Тимот на годината завршува токму во исто време, а EA обично не им дава на играчите пауза помеѓу промоциите. Од EA изјавија дека може да го прошири ова во текот на две недели. Ова ќе го направи промото во живо кога турнирите ќе започнат следниот месец.

EA Sports FC 24 сега е достапен на PlayStation, Switch, Xbox и PC платформи.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

 • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
 • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
 • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
 • Owen – Spencer Lord (Riverdale)