Протекоа играчите кои ќе се појават во EA Sports FC 24 – Road to the Final

Нокаут-фазата во Лигата на шампионите на УЕФА започнува на 13-ти февруари, а наскоро ќе започнат и останатите европски турнири. За да ги прослави настаните, EA Sports FC 24 навидум е на работ на уште еден промо тим во Ultimate Team. Неодамна беа откриени неколку играчи кои добиваат нови картички за новото промо. Новиот тим на „Патот до финалето“ вклучува столпчиња од некои од најдобрите клубови во светот и имајте на ум дека овие играчи можат да се надоградуваат врз основа на перформансите во реалниот свет. Тоа ќе биде непријатно за верната база на играчи на EA Sports FC 24.

Овие протекувања доаѓаат од FUT Sheriff и FIFA Trading Romania на Твитер (X). Двете сметки изградија солидна репутација во заедницата EA Sports FC 24 во последните неколку години. Се разбира, сепак ќе сакате да ги земете овие протекувања со голема количина на претпоставки. Шерифот, особено, е генерално солиден, но имал неколку несреќи со текот на годините, па не претпоставувајте ништо. Еве ги моментално протечените играчи:

Играчите кои протекоа и ќе ги видиме во Road to the Final

 • Rafael Leao – AC Milan
 • Gabriel Jesus – Arsenal
 • Pedri – Barcelona
 • Toni Kroos – Real Madrid
 • Ansu Fati – Brighton Hove and Albion
 • Lindsey Horan – Lyon
 • Romelu Lukaku – Roma
 • Gianluigi Donnarumma – PSG
 • Darwin Nunez – Liverpool
 • Niklas Sule – Dortmund
 • Jose Maria Gimenez – Atletico Madrid
 • Xavi Simons – RB Leipzig
 • Andre-Frank Zambo Anguissa – Napoli
 • Mikel Merio – Real Sociedad
 • Nathan Tella – Bayer Leverkusen
 • Emerson Palmieri – West Ham 
 • Elisa De Almeida – PSG
 • Nicolas Gonzalez – Fiorentina
 • Leon Bailey – Aston Villa
 • Lautaro Martinez – Inter (SBC)

Сите овие играчи можеби нема да влезат во играта во исто време. Лигата на шампионите се враќа дури на 13 февруари. EA можеби ги задржува играчите за мини-издание во текот на претстојниот викенд. Исто така, оваа промоција може да ја прошири на двонеделен настан за да се осигура дека RTTF картичките се во пакети кога игрите ќе започнат резервна копија. Тоа, рече, сите овие играчи ќе бидат во EA Sports FC 24 во одреден момент.

Како Road to the Finals работи во EAFC 24?

Протечената верзија на ажурирањето за надградба тврди дека играчите ќе можат да земат пет надградби надвор од основната надградба што ја добиваат за добивање на RTTF картичка. Не се сите овие строги надградби на OVR, но ако тимот на некој играч може да стигне до финалето на својот европски турнир, тие ќе бидат во ред за огромно засилување.

 • Win or Draw 1st Knockout Game – +1 In-Form
 • Qualify for Quarter Finals – +1 In-Form
 • Qualify for Semi Finals – +1 In-Form
 • Qualify for the Final- +1 PlayStyle+
 • Win the Final – +1 In-Form, 5-Star Skill Move, and 5-Star Weak Foot

Кога ќе пристигне EA Sports FC 24 Road to the Final

Промото „Road to the Final“ започнува на 2 февруари. Промото на Тимот на годината завршува токму во исто време, а EA обично не им дава на играчите пауза помеѓу промоциите. Од EA изјавија дека може да го прошири ова во текот на две недели. Ова ќе го направи промото во живо кога турнирите ќе започнат следниот месец.

EA Sports FC 24 сега е достапен на PlayStation, Switch, Xbox и PC платформи.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

 • Отворете ја Бананата
 • Кликајте на Бананата
 • Добивајте Дропови/Скинови
 • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!