Новости

EA FC 25 пристигнува на 27ми септември

Датумот на објавување на EA FC 25, вториот фудбалски наслов од EA Sports по истекот на лиценцата на ФИФА, протече онлајн многу порано од тоа што требаше да биде најавена. жСпоред луѓето кои што се познати дадта мајнери billbil-kun и dealabs, EA FC 25 треба да излезе на 27 септември. Играта треба да има стандардно

Прочитај повеќе
Новости

Претседателот на FIFA изјави дека работат на нова игра

Неодамна, претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, излезе на сцена и откри дека организацијата работи со нови партнери за да развие нова „е-игра“ која ќе го врати и зголеми брендирањето на ФИФА што Electronic Arts што го загуби во 2022 година. Триесет години, ЕА работеа на франшизата на ФИФА, произведувајќи фудбалски наслови од врвни нивоа кои

Прочитај повеќе
Новости

Протекоа играчите кои ќе се појават во EA Sports FC 24 – Road to the Final

Нокаут-фазата во Лигата на шампионите на УЕФА започнува на 13-ти февруари, а наскоро ќе започнат и останатите европски турнири. За да ги прослави настаните, EA Sports FC 24 навидум е на работ на уште еден промо тим во Ultimate Team. Неодамна беа откриени неколку играчи кои добиваат нови картички за новото промо. Новиот тим на

Прочитај повеќе
Новости Игрици

EA Sports FC 24 пристигнува во Септември – Најново е Мажи против Жени

EA Sports FC 24 беше официјално претставена денеска со нов долг и убав трејлер за самата игра. EA направи еден мал тизер минатата недела за играта, но овој нов трејлер навистина претстави нешто ново (но сепак старо) за како би изгледала играта без целата лиценца на FIFA. Иако тие не го обновуваат фудбалот, EA Sports

Прочитај повеќе
Колумна

EA Sports FC – Наследникот на FIFA

Electronic Arts денес ги откри првите детали поврзани со EA Sports FC, што ќе биде новата фудбалска серија на издавачот која треба да ја видиме во наредните месеци од оваа година. За оние кои потенцијално не се свесни, договорот на EA со FIFA официјално заврши минатата година, што значеше дека FIFA 23 е последното издание

Прочитај повеќе
Новости

FIFA замина во историјата, од сега е EA Sports FC

Браво за името. По речиси 30 години партнерство, EA Sports и ФИФА, се разделуваат по издавањето на овогодинешната фудбалска видео игра. Најавата доаѓа од блог пост на Electronic Arts кој открива што е следно за франшизата. Првата нова игра што ќе го носи името EA Sports FC ќе биде издадено во 2023 година. Во соопштението,

Прочитај повеќе
Новости

Диего Марадона е ‘суспендиран’ од ФИФА бидејќи неговото минато и неговата слика правеле проблеми

Аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона – кој почина во 2020 година – долго време беше една од бројните „икони“ достапни за контрола во серијата ФИФА на EA Sports, заедно со другите пензионирани великани како Пеле и Јохан Крајф. До оваа недела, односно кога неговиот аватар беше ’суспендиран’ од ЕА. Пред неколку дена играчите почнаа да

Прочитај повеќе