GTA+ претплата за GTA Online

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Rockstar Games објави нова програма за членство за GTA Online наречена GTA+ оваа недела. Преку оваа услуга за претплата, играчите на GTA Online ќе заработат голем број различни поволности, вклучувајќи месечни исплати на GTA$, надградби на возила, ексклузивни попусти и многу повеќе. Ќе чини 5,99 долари месечно, соопшти Rockstar Games и ќе започне на 29-ти март со веќе детализирани првиот месец на награди. Уште повеќе, тоа е функција која ќе биде ограничена само на платформите PlayStation 5 и Xbox Series X|S, така што ќе мора да имате една од поновите верзии на играта ако сакате да се претплатите и да ги добиете овие поволности.

Во рамките на блог постот што го сподели Rockstar оваа недела, беа изложени голем број различни поволности за оние кои можеби ќе бидат доволно заинтригирани да се претплатат кон крајот на март. Освен големата исплата од 500.000 долари GTA што ќе бидат депонирани во вашата банка, другите бонуси главно се однесуваат на возила и козметика, како и повеќе бонуси слични на оние што ги гледаме во неделните ажурирања. Една значајна придобивка е тоа што членарините на LS Car Meet ќе бидат целосно укинати, барем од 29 март до 27 април.

GTA+ Benefits Beginning March 29th

  • GTA$500,000 delivered automatically to your Maze Bank Account.
  • The Principe Deveste Eight — along with a complimentary Hao’s Special Works upgrade for it before it is made available to purchase by the general public — plus the HSW Orange Trip and HSW CMYK Glitch Liveries.
  • The Auto Shop located in La Mesa, introduces an assortment of gameplay updates from Los Santos Tuners. Current Auto Shop owners can relocate to La Mesa at no additional cost.
  • Waived LS Car Meet Membership fees. Current LS Car Meet members with GTA+ will be reimbursed GTA$50,000 during this event period.
  • Yacht owners can upgrade to the Aquarius Super Yacht at no additional cost.
  • The Gussét Frog Tee and Broker Prolaps Basketball Top and Shorts automatically added to your wardrobe.
  • The Conveyor Livery for the Mammoth Avenger, HVY APC, and TM-02 Khanjali.
  • A selection of free paints and emblems for the Auto Shop.
  • 3X GTA$ and RP on Hao’s Special Works Race Series.
  • 2X Car Meet Rep on the Street Race Series

Rockstar, исто така, рече дека претплатниците ќе добијат „специјални GTA+ Shark Cards“, но не навлезе во детали за таа придобивка. Други поволности од трговците на мало во играта и точките на интерес како што се Legendary Motorsport и Hao’s Special Works, исто така, ќе се даваат секој месец, покрај вообичаените бонуси и попусти издадени за време на неделните ажурирања.

GTA+ за прв пат се емитува во GTA Online на 29 март, па очекувајте да видите повеќе детали споделени од сега и тогаш заедно со повеќе вести за месечните бонуси потоа.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.