PlayStation

PlayStation ги објави датите за кога ќе дојдат новите PlayStation Plus услуги

Откако се објави дека PlayStation Now ќе стане дел од PlayStation Plus, а таа верзија ќе биде поделена на неколку услуги (нивоа), Sony ги објави датумите на објавување за кога ќе бидат достапни тие нови претплати. Овие три нивоа на PlayStation Plus ќе бидат објавени на глобално ниво, но нема да доаѓаат насекаде во точно […]

Прочитај повеќе
Новости Поп-култура

Disney+ во Македонија – Дата на лансирање и претплата

Дизни Плус ги потврди датумите на лансирање – и цените – за 42 нови земји и 11 територии низ Европа, Западна Азија и Африка, продолжувајќи го своето етапно пуштање во промет низ целиот свет. Водечката услуга за стриминг на Дизни ќе се поклони во Јужна Африка на 18 мај, по што ќе следат сите други […]

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation Now добива уште 4 нови игри за април

Sony ја објави линијата на PlayStation Now за април, а има четири игри кои доаѓаат на услугата за стриминг во облак, вклучувајќи ја и познатата авантуристичка игра Outer Wilds. Outer Wilds се приклучува на каталогот во вторник, 5 април со првото освежување на PlayStation Store во месецот. Тој ден пристигнува и тркачката игра WRC 10 […]

Прочитај повеќе
PlayStation

Sony ја вади Persona 5 од колекцијата за PlayStation Plus

Наместо да добие повеќе наслови во колекцијата PS Plus (колекција на игри од PlayStation 4 кои се бесплатни за секој што ќе купи PlayStation 5), Sony одлучи да отстрани еден. Станува збор за реномираниот и популарен Persona 5 RPG. Sony објави дека играта ќе биде отстранета од колекцијата на 11 мај. Причината за овој чин […]

Прочитај повеќе
Nintendo

Колекцијата на Nintendo Switch Online се зголемува со 3 ретро SNES и NES игри

По Microsoft и Sony, Nintendo исто така објави игри за своја претплата. Американскиот огранок на Nintendo објави нови „стари“ игри од NES и SNES, кои се достапни денес на услугата Nintendo Switch Online – Earthworm Jim 2 (SNES), Mappy-Land (NES) и Dig Dug II (NES).

Прочитај повеќе
PlayStation

Sony ги објави новите PlayStation Plus опции кои што ги комбинира Plus и Now заедно

PlayStation конечно ги повлече завесите од повторното лансирање на PlayStation Plus и PlayStation Now, за кое многу се шпекулира, и како што се очекуваше, ги комбинира придобивките Plus и Now. Распространето на три нивоа – PlayStation Plus Essential (најевтин), PlayStation Plus Extra и PlayStation Plus Premium (најскапиот) – едно од нив е во основа она […]

Прочитај повеќе
Новости

GTA+ претплата за GTA Online

Rockstar Games објави нова програма за членство за GTA Online наречена GTA+ оваа недела. Преку оваа услуга за претплата, играчите на GTA Online ќе заработат голем број различни поволности, вклучувајќи месечни исплати на GTA$, надградби на возила, ексклузивни попусти и многу повеќе. Ќе чини 5,99 долари месечно, соопшти Rockstar Games и ќе започне на 29-ти […]

Прочитај повеќе