Магазинот Total Film со две ексклузивни предни страни на Tom Cruise и неговиот нов филм Top Gun: Maverick

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Том Круз изгледа добро како Маверик во некои нови слики од Top Gun: Maverick кои ќе ја красат насловната страница на списанието Total Film. Една слика го прикажува Маверик на Круз како стои во пилотската кабина на борбен авион, со величествено зајдисонце со американско знаме зад него; другиот го прикажува Круз напред и во центарот на млазот, во совршена почит на иконските слики на него од оригиналниот филм на Тони Скот за Топ Ган во 1986 година.

Top Gun 2 е еден од неколкуте големи проекти на Том Круз кој беше целосно уништен од шините поради пандемијата на СОВИД-19 – другите се неговиот филм Мисија: Невозможно 7 и неговото продолжение. Maverick првично требаше да биде објавен во летото 2019 година(!), но беше одложен во 2020 година за режисерот Џозеф Косински (Обливион) да може да ги подобри воздушните секвенци на филмот. Па, тоа доцнење природно го приземји Top Gun 2 среде пандемијата, а Paramount оттогаш го менува датумот на објавување.

Сето тоа кажано, ѕвездата на Top Gun: Maverick, Мани Џакинто вети дека целото чекање ќе вреди:

Бев толку забавен. Мислам, човече, го снимавме тоа пред три години“, објасни Џакинто за Variety. „Пред тоа, 30 години беа првите. 33 години луѓето чекаат… Едвај чекам. Мислам, Том не разочарува. Беше неверојатно забавно да се снима. Ако можам да се сетам на тоа [се смее]. Тоа беше најдоброто искуство… Тој само ја дава оваа вибрација, оваа енергија на работна етика. Тоа ве инспирира. Се качуваш на снимање и се грижиш да дадеш 110%. Не можете а да не го направите тоа.

(Photo: Paramount)
(Photo: Paramount)
Синопсисот на филмот:

„По повеќе од триесет години служба како еден од врвните авијатичари на морнарицата, Пит „Маверик“ Мичел (Том Круз) е таму каде што припаѓа, туркајќи го пликот како храбар тест пилот и избегнувајќи го напредокот во рангот што ќе го приземји. тој се наоѓа себеси како тренира одред од дипломирани студенти од Топ Ган за специјализирана мисија каква што ниту еден жив пилот не видел. Радарски офицер за пресретнување, поручник Ник Бредшо, познат како „Гус“. Соочувајќи се со неизвесна иднина и соочувајќи се со духовите од своето минато, Маверик е вовлечен во конфронтација со сопствените најдлабоки стравови, што кулминира со мисија која бара крајна жртва од оние кои ќе бидат избрани да го управуваат.”

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Актерот од God of War RagnarokChristopher Judge, кој го дава гласот и глумата на Kratos во игрите сега сака да го глуми големиот Kratos и во ТВ играната адаптација која ќе биде правена од Amazon Prime. Kratos е еден од најпознатите иконски ликови во светот на игрите. Датира од времето на PS2 кога Kratos беше клучен лик на PlayStation и беше веднаш препознатлив поради тоа колку беше целосно маестрален, неговите тетоважи и лузни и неговиот дементен глас што врескаше по неговите непријатели. Тој беше толку голема работа што NetherRealm дури и го вклучија и во Mortal Kombat како лик што може да се игра во верзиите на играта на PlayStation. Неговото патешествие продолжи во 2018 година со објавувањето на God of War на PS4, што беше меко рестартирање кое го промени тонот на серијалот, но ја продолжи приказната. Актерот на Kratos, исто така се смени и дојде Christopher Judge, кој беше прогласен за давање на една од најдобрите изведби во видео игри!

Претходно оваа година беше потврдено дека Amazon развива играна ТВ сериј за God of War. Не е јасно кои игри ќе ги адаптира или кои ликови ќе бидат во серијата, но многумина почнаа да го кастираат Kratos. Моментално оваа франшиза има толкава фан база што луѓе полудуваат за кој да биде Kratos!

Актерот кој што е многу актуелен со Филмскиот универзум на Marvel, Dave Bautista, го фрли своето име во пехарот на Kratos, а многу други имиња беа предложени од обожавателите. Но сепак Dave Bautista е многу пропаднат актер што моментално пробува секаде да се протне бидејќи никој не го сака толку многу. Пробува да се протне и во адаптацијата на Gears of War, да се прават Marvel филмови само со него, и многу други работи. Dave Bautista е актерот кој што би направил се за да добие улога која ќе му донесе многу пари, но сепак луѓето не го сакаат.

Сепак, актерот на Kratos, Christopher Judge, мисли дека тој е човекот за таа работа. Еден обожавател на Twitter потенцираше дека никој од актерите што се барани од страна на фанови не биле доволно добри да ја земат секирата или мечовите и да влезат во улога на Kratos. Вистинската улога, односно актерот кој треба да ја добие улогата МОРА да биде Christopher Judge!

Може сите да се сложиме дека Christopher Judge е човекот кој треба да го игра Kratos! Гласот му е прекрасен, иако можеби за млад Kratos може да го промени. Тој има тело за тоа, го има гласот за тоа, се чини дека Christopher Judge е одлично погоден за Kratos. Сепак, со оглед на природата на овие емисии, не би било изненадувачки ако Amazon се обиде да најде по „препознатливо“ име на кое ќе може да се потпира на маркетингот….. А кога зборуваме за препознатливо лице со добра мускулатура и без коса сите знаеме на кој актер прво ни идат мислите… Да не звучиме рацистички но The Rock е белец, Judge можеби ќе биде доста негативно прифатен од страна на фановите.

Ние ниту малку не сакаме Dwayne ‘The Rock’ Johnson да ја игра улогата на Kratos од причина што сметаме дека The Rock треба да си остане на тоа што е добар и што си го прави, Комедии во Hollywood. Иако го видовме малку да премине од комедија во сериозна улога на Анти-Херој во новиот Black Adam филм, сепак има доста други актери кои што можат да го одглумат Kratos. Прекрасен пример е еден од членовите на нашиот тим – Гораст Цветковски! Подоле може да го погледнете во улога на Kratos!