Ezio и Eivor од Assassin’s Creed доаѓаат во Fortnite неделава

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Ezio Auditore и Eivor Varinsdottir од Assassin’s Creed II (и Brotherhood и Revelations) и Assassin’s Creed Valhalla, соодветно, ќе се упатат во Fortnite оваа недела

Поконкретно, славните убијци ќе го постигнат бесплатниот бој ројал на Epic Games овој четврток, на 7 април. Како што се очекуваше, и двајцата херои доаѓаат со сопствена пикап и други опции за прилагодување, како што се емоции и многу повеќе

„Ezio Auditore наскоро ќе се појави во продавницата за производи Fortnite“, се вели во објавата на блогот. „Аутфитот на Ezio Auditore ќе стане достапен во продавницата почнувајќи од 7 април 2022 година, во 20 часот. ЕТ. Оваа облека го вклучува Ezio’s Hidden Blade Pickaxe, која само Ецио ја има способноста да ја користи. Опремете го овој Pickaxe користејќи го вградениот Assassin’s Strike Emote на Outfit.

Eivor, од друга страна, се одликува со многу повеќе кога станува збор за прилагодување.

„Да го направи своето деби во Fortnite во исто време кога Ецио пристигнува во продавницата за производи, Еивор Варинсдотир продолжува да ја плете сопствената судбина“, се вели во објавата на блогот. „Аутфитот Eivor Varinsdottir ќе стане достапен во продавницата почнувајќи од 7 април во 20 часот. ЕТ. Облечете ја нејзината хауба со алт стилот на облеката. Вклучено со облеката Eivor Varinsdottir е Eivor’s Shield Back Bling – штит со ознака на Raven Clan – и Handaxes of the Raven Clan Pickaxe (доаѓа со алт стилот на Eivor’s Axes). Откако ќе се користи за поставување на плови за Равенсторп, едрилицата со долг чамец Wolf-Kissed е достапна и во продавницата за артикли. И Eivor’s Back Bling и Pickaxe го вклучуваат вградениот Viking War Cry Emote. Со еден или двата од овие ставки опремени, изведете го Emote за да ги треснете штитот и рачките заедно“.

Epic Games вели дека облеката на Ezio Auditore (како и Ezio’s Hidden Blade Pickaxe и Assassin’s Strike Emote), Eivor Varinsdottir Outfit, Eivor’s Shield Back Bling (која го вклучува вградениот Viking War Cry Emote), Handaxes of the Raven Clan Pickaxe (како како и вградениот Viking War Cry Emote), и Wolf-Kissed Longboat Glider може да се купат поединечно или сите заедно како дел од Tales from Animus Bundle.

Овој пакет ги вклучува и спрејот со бакнување на волкот, екранот за вчитување на бесот на Еивор, емотиконот од кланот Равен и Банерот „Приказни од анимус“.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!