Bethesda сподели три кратки анимирани филмови од светот на Starfield

Starfield пристигнува за нешто повеќе од еден месец, и девелоперите од Bethesda Game Studios објавија три анимирани кратки филмови како дел од новата антолошка серија наречена Starfield: The Settled Systems.

Во кратките филмови, ќе видите три од големите градови на играта. „Следете пилот за испорака во Нова Атлантида кој го бара возбудливиот живот на елитата; заглавено сираче кое бара излез од градот Акила; и два улични стаорци кои се борат да преживеат во долниот дел на Неон“, напишаа студиото за медиумите.

Ако сте возбудени за играта, би препорачал да одвоите време за да ги гледате сите филмчиња. Сите тие се помалку од три минути, прекрасни во движење и нудат интригантен вкус на универзумот Starfield. Играта треба да излезе на 6-ти септември на Xbox и PC, иако можете да ја играте неколку дена порано ако направите Pre-Order на Premium Edition или Constellation Edition. Ако сакате да видите повеќе за играта откако ги гледавте овие филмчиња, Microsoft и Bethesda споделија 45-минутно длабоко нурнување во играта во месец јуни.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!