PC

Најпопуларната игра на Steam Deck е Vampire Survivors

Уредот Steam Deck на Valve досега има еден тон проверени игри на Steam што може да се играат, а ако се прашувате која од нив е моментално најпопуларна, не мора повеќе да се прашувате. Оваа недела беше споделен уште еден преглед на најиграните игри на Steam Deck, рангирани во однос на часовите потрошени за нивно […]

Прочитај повеќе
PC Игрици

Можете да играте како Stan Lee, Kingpin, Miles Morales и да ви летаат стаорци во Spider-Man Remastered PC

Marvel’s Spider-Man Remastered објавена пред три дена за PC, а модерите напорно работеа во текот на овој викенд! Веќе има неколку модови кои го менуваат шармот на играта, како овој од BadRusMan кој имитира посинематографски стил или ги реновира визуелните изгледи, како овој ноар мод од ManWithAPlan. Има и мод кој ги оневозможува контурите на […]

Прочитај повеќе
PC

BIBOTS – Top-Down Roguelite шутер доаѓа на PC оваа есен

Top-Down Roguelite шутерот BIBOTS доаѓа на PC преку Steam оваа есен. Играта е паблишувана од PID Games, а девелопери се Square Squid. Исто така девелоперите најавија дека сега има достапно DEMO од играта на Steam. Ова е прегледот на играта од Steam: Bibots is a top-down shooter roguelite with an emphasis on bullet hell action. […]

Прочитај повеќе
PC

Valheim во рок од една година е купена од 10 милиони Викинзи

Survival играта каде што играте како викинзи во рок од една година успеала да продаде 10 милиони копии ширум светот! Најавата доаша од официјалниот Twitter профил на Valheim. Играта на Iron Gate Studio направила огромен рекорд што во февруари 2021 влегла во Early Access а сега има продадено 10 милиони копии. Според соопштението за медиумуте […]

Прочитај повеќе
PC Игрици

Tales From The Borderlands се враќа во живот ова лето

Gearbox се далеку од завршување со франшизата на Borderlands по објавувањето на Tiny Tina’s Wonderlands и со претстојниот филм Borderlands кој е во постпродукција моментално. Компанијата денеска објави дека популарниот спиноф на Borderlands се враќа оваа година и тоа е нормално познатата игра Tales from the Borderlands. Компанијата ја сподели оваа информација на официјалниот Twitter […]

Прочитај повеќе
PC Игрици

RimWorld повеќе не е банирана во Австралија

Во Австралија сега може легално да се купува RimWorld како што си беше, при што Австралискиот одбор за класификација го поништи својот првичен рејтинг „Одбиена класификација“ по прегледот на играта и проблемите кои ги имаше она. RimWorld на Steam во Австралија си седи уште од периодот на Early Access (2013 година), но се верува дека […]

Прочитај повеќе
PC

Играч ја поминал цела Dark Souls 3 без да направи чекор

Многу од игрите на FromSoftware се казниви. Тие бараат смиреност, трпение и брзи рефлекси, бидејќи секој погрешен потег или панично дејство може – и честопати – да резултира со нецеремонијална смрт. Значи, би помислиле дека искористувањето на секоја алатка во вашиот арсенал при истражувањето на игрите на FromSoft би било беспрекорно. Но, Јутјуберот ymfah го […]

Прочитај повеќе
PC

Лоши вести за MMORPG сместено во светот на League of Legends

Според инвеститорот на Riot Games, Грег Стрит, постои можност компанијата целосно да ја прекине работата на најновото достигнување MMO. „Не гарантираме дека ќе ја завршиме и објавиме играта“, напиша главниот продуцент на League MMO во шокантниот твит. „Се уште работиме на играта и сме многу оптимисти, но никогаш не се знае. Сè на сè, Riot […]

Прочитај повеќе
PC

Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 доаѓа на PC

Издавачот Bandai Namco и развивачот B.B. Studio објавија дека Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 доаѓа на компјутер. Додека Mobile Suit Gundam: Battle Operation 2 доаѓа на компјутер (преку Steam), датумот на објавување не беше потврден денес – но се зафркава како „наскоро“. Оценка за играта на компјутер беше забележана пред неколку месеци, па се […]

Прочитај повеќе
PC

Rust во април ќе добие ново ажурирање кое ќе додаде Зиплајнови и Железнички станици

Како дел од ветените месечни ажурирања на Rust во текот на 2022 година, играта за преживување ќе додаде нова железничка мрежа и серија зиплајни на 7 април. ќе биде целосно функционален, додаден заедно со електричните линии што веќе ја опфаќаат картата. Ажурирањето на железницата е само првиот дел од плановите на Руст за целосно процедурална […]

Прочитај повеќе