Elden Ring е помината за помалку од 10 минути

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Уште еден ден, уште еден рекорд во брзина на вртење на Elden Ring кој ќе го оставиме во страв. И овој пат, тоа е трчање под 10 минути. Всушност, тоа е толку добро, тоа е всушност под-девет трчање, но тоа не звучеше толку привлечно.

Овој нов рекорд беше постигнат од Distortion 2, кој претходно постигна и собори многу други рекорди на брзинско трчање на Elden Ring. Ова го вклучуваше првото издание на играта под-20 во март. 20 минути сега изгледаат како еони за стримерот, бидејќи нивниот нов рекорд е импресивни 8 минути и 56 секунди. Ова беше постигнато со користење на Zip Glitch, за кој коментаторот на YouTube Sketchy објаснува дека се изведува со „чување, а потоа одење во одредено време потоа за одреден број фрејмови. Овие се совршени рамки.

„Зип-от е предизвикан од специфичниот начин на кој се преклопуваат анимациите за одење и за заштита. Патентите се потпираат на хардверот (и затоа се дозволени само при неограничено трчање) и пониската резолуција ги прави поконзистентни“. Колку повеќе знаете.

За да ги направи овие патенти уште поефективни, Distortion2 го избра Vagabond како нивна класа Elden Ring, бидејќи опремувањето на алберд го прави овој лик убав и тежок, а со тоа овозможува дополнителни патенти.

Подолу можете да го погледнете новиот рекорд на Distortion2

Создавачот на содржина сега се стреми за под-седум време, затоа внимавајте на повеќе. Со оваа брзина, тие ќе ја завршат играта побрзо отколку што е потребно на повеќето од нас да го вчитаме екранот за наслов.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.