PC

Лоши вести за MMORPG сместено во светот на League of Legends

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Според инвеститорот на Riot Games, Грег Стрит, постои можност компанијата целосно да ја прекине работата на најновото достигнување MMO.

„Не гарантираме дека ќе ја завршиме и објавиме играта“, напиша главниот продуцент на League MMO во шокантниот твит. „Се уште работиме на играта и сме многу оптимисти, но никогаш не се знае.

Сè на сè, Riot работи напорно во последните 10 години за да го развие светот на Runeterra. По LoL и TFT, во 2019 година, се појави гласина дека Riot развива MMO титула во овој универзум. Овие гласини беа потврдени на почетокот на 2020 година. Оттогаш не сме слушнале практично ништо за овој проект, а возбудата стана уште поголема, особено по објавувањето на реномираната серија на Нетфликс Arcane.

Според Стрит, проектот не е целосно ставен настрана. Развојот се одвива со прифатливо темпо, но неговата грижа за судбината на играта произлегува од високиот стандард што го одржува Riot Games, како и од многу сериозниот пазар на игри MMO, на кој доминираат наслови како World of Warcraft, Final Fantasy XIV и Lost. Ковчегот. Исто така, треба да се има предвид дека, барем кога станува збор за жанрот MMO, вистинскиот предизвик за програмерите доаѓа само кога играта навистина ќе излезе.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.