Watch Dogs добива манга

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Watch Dogs стана една од најпродаваните франшизи на Ubitsoft до денес, а сега, се чини дека серијата видео игри е подготвена да се разграни. На крајот на краиштата, се појави нов извештај во кој се вели дека Watch Dogs Tokyo е на хоризонтот. Но, овој пат, приказната ќе се одвива во манга, а не во целосна игра.

Ажурирањето доаѓа од Kurage Bunch бидејќи издавачот ги сподели плановите да го стави Watch Dogs Tokyo како онлајн ексклузива. Серијата ќе го објави своето прво поглавје на 12-ти април во странство, а регрутираше двајца талентирани креатори да ја оживеат својата приказна. Ширато Сеичи ќе ја напише приказната додека Камо Сјухеи од Гангста: Проклет ја надгледува нејзината уметност.

Во овој момент, фановите знаат малку за Watch Dogs Tokyo, но љубителите на видео играта се подготвени да видат дека серијата добива нов амбиент. Првиот запис на Watch Dogs беше поставен во измислена слика за Чикаго пред продолжението на играта да ги одведе фановите во Сан Франциско. Серијата ги напушти Соединетите Држави со Watch Dogs: Legion во 2020 година, и токму таму на фановите им беше дозволено да го истражуваат Лондон. И сега, оваа манга ќе им даде можност на игрите да видат како хакерските организации напредуваат во Јапонија.

Лесно е да се види зошто Watch Dogs би сакале да го истражуваат својот свет малку повеќе. На крајот на краиштата, приказната на играта беше пофалена од обожавателите постојано и повторно. Бит од романот овојпат е мангата на Watch Dogs. Со пишување приказна, обожавателите на Watch Dogs можат да ги добијат сите ажурирања што ги сакаат во манга бидејќи е далеку поевтино да се објави дигитална кратка серија отколку игра со конзола. И ако оваа приказна оди добро, можеме само да се надеваме дека Ubisoft ќе се вдлабочи во неа за следната игра!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Фондот за јавни инвестиции на Саудиска Арабија, кој што е дупка без дно но полна со пари, чија задача е да ја диверзифицира економијата на нацијата, се здоби со 5,01 отсто од акциите во Нинтендо.

Веста беше објавена во поднесување до Министерството за финансии на Јапонија, пишува Bloomberg. Тоа следи по слични инвестиции направени минатата година во Capcom, EA, Take-Two и Activision, заедно со речиси целосна сопственост на SNK.

Bloomberg вели дека ова ќе го направи Фондот за јавни инвестиции „петти по големина акционер на компанијата“. Ако ова е прв пат да наидете на ваков вид пари, знајте дека PIF е многу лошо нешто, како и човекот што го води, саудискиот престолонаследник Mohammed bin Salman.

Saudi Arabia spent the last year throwing money around the video game industry, with strategic investments in companies like Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two Interactive, Capcom, and Nexon. Like many of Mohammed bin Salman’s dealings, these purchases fall within the Saudi Vision 2030 strategy established during his mid-decade rise to power, which on paper is meant to diversify the kingdom’s oil-centric economy.

In reality, however, Saudi Vision 2030 is largely a propaganda campaign focused on whitewashing Saudi Arabia’s atrocious human rights record. The regressive monarchy seemingly hopes that aligning itself with entertainment industries around the world might loosen the purse strings of businesses wary of investing in the oil-rich country’s economy, especially with the murder of journalist Jamal Khashoggi and the ongoing, U.S.-backed Yemeni genocide still looming overhead.

Видео игрите не се единствената индустрија за забава на страниците на PIF. Холивуд не е непознат за саудиските пари во последниве години, а спортските тимови и натпревари исто така беа главен приоритет за престолонаследникот. Купувањето со големи пари на премиерлигашот Њукасл минатата година помина и покрај големите протести поради состојбата со човековите права во државата, додека парите од ПИФ исто така се потрошени на сè, од коњски трки до Формула 1.