Поп-култура Стрип

Watch Dogs добива манга

Watch Dogs стана една од најпродаваните франшизи на Ubitsoft до денес, а сега, се чини дека серијата видео игри е подготвена да се разграни. На крајот на краиштата, се појави нов извештај во кој се вели дека Watch Dogs Tokyo е на хоризонтот. Но, овој пат, приказната ќе се одвива во манга, а не во […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Новиот трејлер за Doctor Strange 2 ни ги прикажува Зомби верзиите на Wanda и Stephen

Билетите за следниот голем филм на Марвел, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, сега се пуштени во продажба, а пристигна и нов трејлер за филмот за суперхерои. Поставен на морничава репродукција на „All I Have To Do Is Dream“, трејлерот покажува повеќе од Ванда Максимоф АКА Скарлет Вич (Елизабет Олсен) и самиот Доктор Стрејнџ […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Marvel го обновува серијалот на Shang-Chi со насловот “Shang-Chi and The Ten Rings”

Тековната серија Шанг-Чи на Марвел на писателот Џин Луен Јанг и уметникот Маркус То повторно се промовира како Шанг-Чи и Десетте прстени. Јанг ги пишуваше авантурите на Шанг-Чи пред да пристигне играниот филм на Марвел Студио, Шанг-Чи и Легендата за десетте прстени во кината и на Дизни +. Шанг-Чи наиде на откритија за неговото потекло […]

Прочитај повеќе