Познатиот Астон Мартин на Sean Connery е ставен на аукција

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Ако некогаш сте сонувале да имате свој уникатен момент и да го возите познатиот Spy Aston Martin , можеби ќе ја добиете вашата шанса да го остварите тој сон ова лето – ако можете да си го дозволите тоа. Астон Мартин DB5 од 1964 година, во лична сопственост на актерот Шон Конери, ќе се најде на аукција на 18-ти август. Возилото се очекува да чини околу 1,4 до 1,8 милиони долари. Продажбата на возилото, кое го нуди семејството на починатиот актер, е олеснета од Broad Arrow Auctions.

Според Broad Arrow, возилото е единственото DB5 кое некогаш било лично во сопственост на Конери и изгледа исто како Aston Martin користено во филмовите за Бонд – дури има иста боја, Snow Shadow Grey. Сепак, ова специфично возило всушност никогаш не било користено во филм. Филмски користениот Aston Martins содржеше различни реквизити кои личното возило на Конери ги нема. Се наведува дека на Конери му се допаднало да го вози возилото. Надвор од врската на возилото со Конери, Aston Martin DB5 е веќе прилично редок автомобил со помалку од 1100 од нив некогаш направени.

Според листата на возилото на веб-страницата Broad Arrow, победникот на аукцијата ќе има можност да го однесе и тркачкиот возач во Светскиот шампионат во F1, Jackie Stewart, пријател на Конери на возење во автомобилот. Возилото, исто така, се опишува дека е во „многу презентибилна состојба“ и е забележано дека неодамна беше подложен на темелна услуга и проверка како подготовка за аукцијата. Семејството Конери се обврза да донира „значаен дел од приходите од продажбата“ на возилото на фондот за филантропија на Шон Конери.

Ова не е прв пат во последниве години Aston Martin DB5 поврзан со Бонд да излезе на аукција. Во 2019 година, DB5 управуван од Џејмс Бонд на Конери и во Goldfinger и Thunderball беше продаден на аукција за 6,4 милиони долари. Тоа конкретно возило е едно од трите преживеани автомобили „Џејмс Бонд“ од ерата и конкретно е едно од двете што беа направени за турнеја за промовирање на Thunderball – всушност никогаш не се појави на екранот. Четвртиот DB5 беше украден во јуни 1997 година и беше пронајден во 2021 година, но не е јасно дали навистина е пронајден.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.