Првиот трејлер за DC’s Gotham Knights на The CW

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Gotham Knights официјално се упатени на телевизија. Денес, фановите беа почестени со првиот тизер трејлер за Gotham Knights, новата играна серија што треба да дебитира некаде во 2023 година. Gotham Knights е една од трите нови серии што мрежата ги планира за сезоната 2022-2023, вклучувајќи го и приквелот на Walker – Walker: Independence and the Supernatural приквел The Winchesters исто така нарачаа да се снимаат. Gotham Knights е третата серија инспирирана од DC што доби зелено светло за сезоната 2022-2023, покрај повратните сезони на The Flash и Superman & Lois. Неколку други серии на мрежата инспирирани од DC – Batwoman, Legends of Tomorrow и Naomi – неодамна беа откажани.

Во Gotham Knights, во пресрет на убиството на Брус Вејн, неговиот бунтовнички посвоен син склопува неверојатен сојуз со децата на непријателите на Batman, кога сите тие биле наместени да го убијат него. И како најбараните криминалци во градот, оваа одметничка група несоодветни мора да се бори да ги расчисти своите имиња. Но, во Готам без мрачен витез да го заштити, градот се спушта во најопасниот што некогаш бил. Сепак, надежта доаѓа од најнеочекуваните места бидејќи овој тим од неусогласени бегалци ќе стане неговата следна генерација на спасители. Во серијата ќе играат Oscar Morgan as Turner Hayes, Anna Lore as Stephanie Brown, Olivia Rose Keegan as Duela Dent, Navia Robinson as Carrie Kelley, Fallon Smythe as Harper Row, Tyler DiChiara as Cullen Row, and Misha Collins as Harvey Dent.

Gotham Knights ќе биде продуцирана од Warner Bros Television и Berlanti Productions, како што е случајот со другите серии на DC на The CW. Сценариото го пишуваат Chad Fiveash, James Stoteraux, and Natalie Abrams, додека Fiveash and Stoteraux ќе бидат извршни продуценти со Greg Berlanti, Sarah Schechter, and David Madden of Berlanti Productions. Абрамс ќе служи како ко-извршен продуцент. Fiveash и Stoteraux моментално служат како извршни продуценти на Batwoman и имаат кредити на Gotham, Krypton и The Vampire Diaries. Абрамс пишуваше за Batwoman, Supergirl и All American на CW.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.