God of War, Naruto to Boruto и Nickelodeon All-Star ќе бидат јунските PlayStation Plus игри

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

God of War! Naruto to Boruto: Shinobi Striker! Nickelodeon All-Star Brawl!

Протекоа претстојните игри на PlayStation Plus за месец јуни.

Доаѓајќи од доверливиот извор Deallabs, игрите на PlayStation Plus за јуни, наводно, се God of War (2018), Naruto to Boruto: Shinobi Striker и Nickelodeon All-Star Brawl. Овие игри ќе бидат достапни од 7-ми јуни до 5-ти јули.

Некои сметаат дека вклучувањето на God of War е навестување дека Sony можеби бара да го подобри маркетингот за неговото продолжение, God of War: Ragnarok. На крајот на краиштата, играта сè уште е планирана да излезе некое време оваа година, а тој прозорец од 2022 година брзо станува сè помал и помал!

Ова последно протекување доаѓа бидејќи Sony е на добар пат со објавувањето на својата нова претплата услуга за изглед низ целиот свет, и пред новата состојба на игра што треба да се појави овој четврток. Sony вети дека оваа состојба на игра „ќе има некои возбудливи откритија од [своите] партнери од трети страни, плус мал поглед на неколку игри во развој за PlayStation VR2“.

Зборувајќи за VR, претходно овој месец Sony откри дека неговиот претстоен PlayStation VR2 ќе има над 20 игри од прва и трета страна достапни при лансирањето. Досега, знаеме за претстојниот спин-оф на Horizon, познат како Call of the Mountain, но малку друго освен мрморење, татнеж и некои желби. На друго место, Sony откри дека очекува скоро 50 проценти од нејзините лансирања на игри да бидат компјутери и мобилни до 2025 година.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.