Diablo 2 Resurrected Remastered Cinematics се тука и тие се неверојатни

Early access BETA за Diablo 2: Resurrected започнува кон крајот на оваа недела и ја вклучува сосема новата кинематика на играта. Но, не треба да чекате за да ги гледате, бидејќи развивачот Blizzard пред време го објави кинематиката Act I an Act 2 – и тие изгледаат неверојатно.

Тие покажуваат огромно подобрување во однос на кинематиката што можеби ја паметите од 2000 година. Светлосните и другите атмосферски ефекти навистина блескаат, а нивото на детали кај моделите на ликови е импресивно. Можете да ги гледате кинематиките на Act I и Act 2 во видеото подолу:

Бета за ран пристап на Diablo II започнува на 13 август за луѓето кои однапред ја нарачале играта, додека секој може да скокне преку отворената бета верзија што започнува на 20 август. За повеќе, проверете ја анализата на GameSpot за бета тестовите Diablo II и што е достапно во нив. Забележете дека бета тестот не е достапен на Nintendo Switch, иако целосната игра ќе биде објавена на конзолата на Nintendo.

Diablo II: Resurrected официјално стартува на 23 септември. Неодамна дознавме дека TCP/IP мултиплеер нема да биде поддржан во бета или во последната игра поради „потенцијални безбедносни ризици“.

Матичната компанија Activision Blizzard моментално е тужена од државата Калифорнија поради тврдењата за нејзината култура на „фрат момче“ и дискриминација и вознемирување на жените. Специфично Blizzard беше во центарот на тврдењата, и штотуку имаше промени во управувањето. Ален Брак се повлече од функцијата, а должноста ја преземаа Џен Онеал и Мајк Ибара

МАРКЕТИНГ

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!