Колумна Новости

GTA 6 Трејлер

Конечно пристигна моментот кој што гејмерите ширум светот со нетрпение го очекуваа! Претставувањето на трејлерот за Grand Theft Auto 6 (GTA 6)! Со овој прв поглед, Rockstar Games направи лудило од возбуда и исчекување во гејмерската заедница! Охх колку добро изгледа овааа!!! Се појавија првите главни и клучни моменти од GTA 6, и сега јасно

Прочитај повеќе
Игрици

Првиот гејмплеј за фамозната Dragon’s Dogma 2

Продолжението на култниот акционен RPG хит Dragon’s Dogma доби прв официјалн долг гејмплеј кој што беше прикажан на Tokyo Game Show 2023. Погледот на Dragon’s Dogma 2 со креативниот директор на играта Hideaki Itsuno опфаќа некои клучни концепти на играта. Ги опишува четирите почетни класи и покажува борба и истражување, што е очигледно четири пати

Прочитај повеќе
Новости

Нов трејлер и многу новости за Avatar: Frontiers Of Pandora

На вчерашниот PlayStation State of Play го видовме најновиот трејлер за новата игра Avatar: Frontiers Of Pandora. Новиот трејлер ги прикажува импресивните визуелни елементи што нормално дека ги очекувавме од играта, но дополнително со шарена палета што изгледа како прекрасно место за истражување. Исто така, добивме увид на способноста на играчот да јава и да

Прочитај повеќе
Игрици

Играта The Invincible пристигнува во ноември

The Invincible пристигнува овој ноември и фановите едвај чекаат! Поконкретно, издавачот 11 bit Studios и девелоперите Starward Industries открија дека нејзината претстојна Sci-Fi Mystery игра ќе се појави на PlayStation 5, Xbox Series X/S и PC на 6 ноември. Starward Industries објави нов трејлер кој го истакнува овој датум како и нов гејмплеј од играта,

Прочитај повеќе
PlayStation

Bella Ramsey во нова реклама за PlayStation

Ѕвездата на The Last of Us, Bella Ramsey, глуми во нова реклама за PlayStation. The Last of Us е една од најголемите ТВ серии во 2023 година и тоа многу влијае поради квалитетот на серијата, но нормално и целата актерска екипа. Pedro Pascal ги зголеми своите веќе високи нивоа на слава глумејќи како Joel во

Прочитај повеќе
Поп-култура

Развојот на Psychonauts 2 документиран во Серија од 32 дела

2 Player Productions, филмската екипа зад прославената Double Fine Adventure! серијата што го хронизира создавањето на Broken Age на Double Fine Productions, ненадејно објави нова документарна серија по развојот на Psychonauts 2. Најдобро од сè, можете да ја гледате секоја епизода веднаш и тоа директно на YouTube без никакви плаќања и проблеми. Серијата, наречена PsychOdyssey,

Прочитај повеќе
PlayStation Игрици

Новиот трејлер за Final Fantasy XVI – Awakening

Final Fantasy е една од оние франшизи кои имаат долга историја. Последен голем наслов добивме во 2016-та година со излегувањето на Final Fantasy XV која како и сите свои претходници помалку или повеќе доживеа успех. Воопшто не беше за сомневање дали франшизата ќе застане таму, па така денеска го добивме и првиот подолг трејлер за

Прочитај повеќе
Игрици

Првиот Гејмплеј Трејлер од Dead Space Remake

Electronic Arts и EA Motive оваа недела го открија првиот официјален гејмплеј трејлер од римастерот на Dead Space по неодамнешниот тизер во кој се вели дека ова откривање ќе дојде многу наскоро. Во трејлерот, го гледаме протагонистот на Dead Space, Isaac Clarke, кој сè уште е веднаш препознатлив, додека исто така изгледа многу поинаков од

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Првиот тизер-трејлер за Thor: Love And Thunder

Marvel Studios го објавија официјалниот тизер трејлер за Thor: Love and Thunder Овој трејлер доаѓа само неколку месеци пред ова продолжение, кое е во режија на режисерот на Thor: Ragnarok, Таика Ваитити. Со објавувањето на овој трејлер, Thor: Love and Thunder сега го држи рекордот за најкратко време помеѓу првиот трејлер на филм од Marvel

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Новиот трејлер за Doctor Strange 2 ни ги прикажува Зомби верзиите на Wanda и Stephen

Билетите за следниот голем филм на Марвел, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, сега се пуштени во продажба, а пристигна и нов трејлер за филмот за суперхерои. Поставен на морничава репродукција на „All I Have To Do Is Dream“, трејлерот покажува повеќе од Ванда Максимоф АКА Скарлет Вич (Елизабет Олсен) и самиот Доктор Стрејнџ

Прочитај повеќе