Ryu, Chun-Li и Akuma од Street Fighter доаѓаат во Brawlhalla

Најпопуларните ликови на Street Fighter се вкрстуваат со борбената игра на Ubisoft за бесплатна игра Brawlhalla. Ryu, Chun-Li и Akuma од серијата Capcom пристигнаа во Brawlhalla како дел од најновиот настан „епски кросовери“ на играта.

Покрај познатите борци, Brawlhalla воведе нов режим наречен Street Brawl, кој става вртење на Street Fighter во играта со здравствени шипки што обожавателите на Street Fighter ќе ги препознаат. Режимот има и нови K.O. текст инспириран од играта на Capcom и новото емотиво Satsui no Hado.

Brawlhalla додава и нова мапа 1v1 инспирирана од замокот Сузаку од Street Fighter. Има и четири нови аватари базирани на Zangief, симболот Shadaloo и Hadoken.

Еве ги официјалните описи за Ryu, Chun-Li и Akuma, напишани од Ubisoft:

  • Ryu – Epic Crossover for Petra – Ryu секогаш се обидува да го најде следниот најсилен противник за да се подобри себеси. Многу од неговите иконски техники се пренесени во Браулхала, како што се Тацумаки Сенпукјаку, Шорјукен и Хадокен.
  • Chun-Li – Епски кросовер за Ву Шанг – Најсилната жена на светот сигурно ќе ги научи своите противнички нешто или две за тоа како да изведат удар. Таа носи свои техники во Brawlhalla, како што се Spinning Bird Kick и Kikosho.
  • Akuma – епски кросовер за Вал – Фокусиран на поразување на боговите, Мајсторот на тупаницата е подготвен да ги натера вистински да затреперат на парчиња. Тој ќе ја постигне крајната моќ со неговите техники Тацумаки Занкукјаку и Занку Хадокен, меѓу неколку други.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!