Колумна Репортажа

Нов официјален трејлер за играта Skopje ’83

Нашите најголеми ѕверки од Dark-1 го објавија новиот официјален трејлер за нивната претстојна игра која што ја чекаме со нетрпение – Skopje ’83! Влезете во Skopje ’83, играта со стрипски стил во прво лице со Rogue-Lite елементи, и со отворен свет. Истражете го градскиот напредок во неред со непознат настан и преживејте ги ордите на

Прочитај повеќе
Репортажа

MCM Comic Con London 2024

На аџилак во гиковската Мека Тешко е да се опише со зборови чувството кога еден изгорен гик/нерд како мене ќе стапне за прв пат во Ексел центарот во Лондон на ‘Comic Con 2024’, кој се одржа викендов (24-26 мај). Кога ќе влезете во огромната хала преполна со илјадници други сродни забегантуси ве обзема неверојатна радост

Прочитај повеќе