Back 4 Blood: Tunnels of Terror DLC експанзија – трејлер и нови карактери

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Warner Bros. Games и Turtle Rock Studios објавија нов трејлер за претстојната експанзија на Back 4 Blood DLC, Tunnels of Terror, и содржи поглед на два нови Cleaners, новиот Warped Ridden и многу повеќе.

Back 4 Blood беше објавен минатиот октомври и понуди искуство слично на Left 4 Dead кое им дава задача на играчите да работат заедно за да ги победат ордите на Ridden низ повеќе нивоа. Оние кои ја завршиле основната кампања можеби ќе бидат гладни за повеќе содржина, и за среќа, првата експанзија на играта, Tunnels of Terror, ќе започне следната недела. Поконкретно, тој оди во живо на 12 април, а за да ги подготви играчите за она што е во продавница, Turtle Rock Studios објави нов трејлер.

Како што можете да видите во трејлерот погоре, проширувањето се одвива во застрашувачки тунел, како што би значело неговото име. Повозбудливо од тоа, ќе има два нови Cleaners за контрола и нови Ridden to пораз.

„Во трејлерот се претставени две нови Cleaners кои дебитираат во оваа експанзија – Шарис, пожарникар со секири, позната по својата одбранбена моќ и Хенг, тврдоглав, безумен ресторан, вешт да го убие Ридден со својот нож. се вели во соопштението за печатот за Тунели на теророт. „Видеото дава детален преглед на новата кооперативна активност на Ridden Hives PvE, каде што тимови од најмногу четворица играчи можат да ги истражуваат кавернозните длабочини на седум области зафатени со Риден полни со лавиринтски тунели под Евансбург.

Во оваа нова активност на PvE, играчите мора да избегнуваат напади од новиот Warped Ridden, вклучително Urchins, шредери и Rippers кои предизвикуваат голема штета. Овие нови Ridden ќе може да се репродуцираат во режимот PvP Swarm и може да се користат во PvP натпревари.

„Дополнително, експанзијата „Тунели на теророт“ ќе вклучува седум нови легендарни, осум ексклузивни скинови на карактери, 12 нови кожи од оружје, нови картички и многу повеќе“, се вели во соопштението за печатот. „Проширувањето ќе се совпадне со објавувањето на тешкотијата No Hope, бесплатно ажурирање за сите сопственици на Back 4 Blood што додава дополнително ниво на предизвик за елитните играчи“.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.