PC

UI Leak од Overwatch 2 потенцира дека играта би имала Battle Pass

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Фановите на Overwatch кои чекаа нови информации во врска со продолжението овојпат имаа среќа. Неодамнешното протекување на Overwatch 2 UI фрли светлина на долгоочекуваното продолжение на стрелецот на Hero кој во одреден момент беше еден од најпознатите титули на Esports на натпреварувачката сцена.

Overwatch 2 беше најавен на Blizzcon уште во 2019 година, и оттогаш на површина излегоа многу протекувања и шпекулации околу насловот. Затворена бета верзија е на прагот планирана да се одржи во април, а возбудата за титулата на Blizzard е преку покривот од ентузијасти, обожаватели и страствени играчи на приквелот. Нема многу информации за продолжението, а протекувањата што беа споделени покажаа само некоја концептуална уметност која не претставува конкретен производ, па играчите не можат да извлечат заклучоци од нив.

Вчера, Џејсон Кирби (поранешен дизајнер на кориснички интерфејси на Overwatch) сподели неколку слики од екранот за Overwatch 2 на Artstation, давајќи им на играчите поблиски поглед на насловот на Blizzard кој наскоро ќе започне затворена бета верзија. Меѓу концептните уметнички дела споделени на објавата на Artstation, играчите можат да погледнат една од сликите од екранот на главното мени што открива некои важни информации за насловот. Според скриншот, играта ќе содржи Battle pass, предизвици и многу повеќе. Покрај овие карактеристики, друга слика од екранот открива некои награди од играњето Quick Play; Изгледа дека играчите ќе можат да заработат Hero EXP и Talent Unlocks кога минуваат низ Quick Play.

Ова протекување ќе ја задоволи гладта на играчите за повеќе ажурирања на Overwatch 2; бета верзијата можеби е блиску, но ова може да ги зголеми потребите на играчите да знаат повеќе за очекуваниот наслов. Ова не е ништо друго освен добра вест за насловот; иако концептната уметност може да се промени пред нејзиното објавување, секоја информација вреди кога играчите немаат многу информации за насловот. Сè на сè, се надеваме дека ќе видиме повеќе протекувања и најави за играта пред нејзината бета верзија. Играта се обликува да биде една од најочекуваните игри во годината досега, а нејзината заедница многу ја поддржува оваа изјава. Играчите мора да бидат подготвени кога ќе дојде 26-ти април, оние што имаат среќа да учествуваат во оваа затворена бета верзија ќе можат да потврдат или демантираат кое било од неодамнешните протекувања што до сега излегоа на виделина.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Фондот за јавни инвестиции на Саудиска Арабија, кој што е дупка без дно но полна со пари, чија задача е да ја диверзифицира економијата на нацијата, се здоби со 5,01 отсто од акциите во Нинтендо.

Веста беше објавена во поднесување до Министерството за финансии на Јапонија, пишува Bloomberg. Тоа следи по слични инвестиции направени минатата година во Capcom, EA, Take-Two и Activision, заедно со речиси целосна сопственост на SNK.

Bloomberg вели дека ова ќе го направи Фондот за јавни инвестиции „петти по големина акционер на компанијата“. Ако ова е прв пат да наидете на ваков вид пари, знајте дека PIF е многу лошо нешто, како и човекот што го води, саудискиот престолонаследник Mohammed bin Salman.

Saudi Arabia spent the last year throwing money around the video game industry, with strategic investments in companies like Activision Blizzard, Electronic Arts, Take-Two Interactive, Capcom, and Nexon. Like many of Mohammed bin Salman’s dealings, these purchases fall within the Saudi Vision 2030 strategy established during his mid-decade rise to power, which on paper is meant to diversify the kingdom’s oil-centric economy.

In reality, however, Saudi Vision 2030 is largely a propaganda campaign focused on whitewashing Saudi Arabia’s atrocious human rights record. The regressive monarchy seemingly hopes that aligning itself with entertainment industries around the world might loosen the purse strings of businesses wary of investing in the oil-rich country’s economy, especially with the murder of journalist Jamal Khashoggi and the ongoing, U.S.-backed Yemeni genocide still looming overhead.

Видео игрите не се единствената индустрија за забава на страниците на PIF. Холивуд не е непознат за саудиските пари во последниве години, а спортските тимови и натпревари исто така беа главен приоритет за престолонаследникот. Купувањето со големи пари на премиерлигашот Њукасл минатата година помина и покрај големите протести поради состојбата со човековите права во државата, додека парите од ПИФ исто така се потрошени на сè, од коњски трки до Формула 1.