Во припрема е The Witcher Cook Book

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Официјален Witcher готвач во моментов се докажува и ќе биде пуштен од рерната подоцна оваа година. Создаден од Анита Сарна и Каролина Крупецка од блогот за храна Nerds’ Kitchen (и Witcher Kitchen), тој е официјално лиценциран од CD Projekt Red и ќе содржи 80 рецепти инспирирани од патувањата на Гералт во игрите.

Книгата ќе вклучува „прецизно истражени, извонредни рецепти кои им даваат на фановите вкус на различните вкусови што еден вештер може да ги испроба додека патува низ селата во потрага по чудовишта за убивање и пари за заработка“, се вели на страницата за претходна нарачка.

„Овие јадења ги слават локалните и сезонските состојки додека додаваат уникатни пресврти кои формираат кулинарска карта на континентот и пошироко.

„Овие јадења ги слават промените и сезоните кои се формираат кулинарска карта на континентот и поширокТоа значи истражување на секој регион за неговите деликатеси: миризлива чорба или сочно печено овошје од истоимените дрвја на White Orchard, закуски од пазарите во Оксенфурт, риба и варени пијалоци од Skellige и многу повеќе.

Без сомнение ќе има многу обилни пити, а веројатно и торта со мед. Само се надевам дека има коктели базирани на различните напивки на Гералт. Верзијата со тврд повез на книгата треба да излезе на 25 октомври и може да се нарача однапред. И ако тоа не ги отпушти вашите вештерки за вкус, на пат е и нова игра.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!