Најдобрите 8 Online Fantasy игри кои што вредат да се играат

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Веќе некое време, фантастичните игри станаа омилен тип на онлајн игра за многу играчи. Кој може да одолее на адреналинското патување низ измислен свет полн со огромни ѕверови, легендарни мечеви кои ве прават уште посилни и помоќни магија. Но, со толку многу опции, лесно можеме да се изгубиме во светот на онлајн фантастични игри. Уште од The ​​Realm Online и познатиот Final Fantasy X1, огромен број програмери се посветија на овој жанр. За волја на вистината, сепак не секоја игра ќе ги исполни вашите фантазии. За среќа, постојат исклучителни скапоцени камења кои ќе ви ги послужиме на сребрен послужавник. Ова се осумте најдобри онлајн фантастични игри кои ќе ве држат залепени на екранот.

Genshin Impact

Ако никогаш порано не сте играле фантази игра, Genshin Impact може да биде одлично место за почеток. Играта е полна со возбудливи мисии и одлични ликови кои дефинитивно ќе го привлечат вашето целосно внимание. Не е изненадувачки што играта заработи над 1 милијарда долари за само шест месеци. Genshin Impact е фокусиран на измислениот свет на Тејват, кој е дом на седум различни нации. Секој народ е врзан за различен елемент и различно божество. Приказната го следи лик по име „Патник“, кој патува со својот близнак, додека не се разделат во Тејват. Главниот јунак решава да го побара својот изгубен близнак заедно со неговиот придружник Пајмон и притоа учествува во разни авантури во Тејват.

Divinity: Original Sin 2

Larian Studios има добра репутација за создавање на класичниот хит Baldur’s Gate, а Divinity: Original Sin 2 следи сличен рецепт. Овој фантастичен RPG е полн со мисии, магија, битки и сè што ќе ви падне на ум. Играта не е многу лесна бидејќи бара критички да размислувате за успешно да ги надминете сите препреки, но токму тоа ја прави одлична. Можете да играте Divinity сами или да се здружите со уште тројца пријатели. Една од добрите работи се големите можности при креирање на лик на почетокот на играта. Друга одлична опција е конкурентен мултиплеер режим. Играчите се поделени во два тима и се борат еден против друг во арените. Многу возбудливо!

Greedfall

За играта на среден пазар (АА), Greedfall ги надмина сите стандарди. Објавена на почетокот на септември 2019 година, играта заработи околу 41 милион долари само неколку месеци по нејзиното објавување. Играта е сместена во мешан американски универзум, особено на рајските острови за кои се натпреваруваат различни колонијални сили. Во оваа игра вие сте неповрзан лик кој штотуку стапнал на остров. Некои од мисиите и активностите во кои учествувате се: Приклучување на домородците на островот или која било колонијална сила за контрола на островот Извршување на потраги Потрага по богатство Излечете ја мистериозната болест која го мачи островот

Legend of Grimrock 2

Секој што го пробал оригиналот се согласува дека играта е одлична. Па, продолжението е уште подобро. Legend of Grimrock 2 содржи неколку региони за истражување, а за разлика од првиот дел, играта е малку посложена и тука е забавата. Гримрок е полн со чудовишта како што се полжави, скелети на војници, лути грмушки и отровни пајаци. Секое чудовиште бара да примените различна тактика кога се борите, што дополнително го зголемува уживањето. Има загатки и тајни за отклучување.

Lost Ark

Оваа игра е комбинација од акциони RPG и MMO кои формираат игра која е навистина надвор од овој свет. Играта се фокусира првенствено на елементите „играч против околината“ (PvE), кои вклучуваат исполнување задачи, собирање ресурси преку лов, сечење дрвја и други работни места и огромен број други работи кои веројатно би биле наведени до утре. Во играта има и балансирана опција играч до играч (PvP). Lost Ark започнува со вашиот креиран лик, кој учествува во различни активности во играта за да го зголеми нивото. Златото во изгубената арка игра многу важна улога бидејќи им овозможува на играчите да купуваат материјали за да ја подобрат вашата опрема и способности. Постојат многу начини на кои можете да добиете злато, од рација до продажба на опрема што не ви треба и многу повеќе. Сепак, доста е предизвик да се соберат доволно злато, особено ако сте почетник. Затоа многу играчи одлучуваат да купат злато од сигурни и независни продавачи на Lost Ark, како што е MmoGah. Не се сите препродавачи исти, па затоа е особено важно да се најде некој што има сигурна и одлична услуга за клиентите. Постојат многу опции за купување злато во Lost Ark, затоа погрижете се да истражувате што е можно повеќе пред да се посветите на продавница.

Monster Hunter Generations

Ако сакате да се борите со чудовишта во игрите, тогаш ќе ви се допадне оваа. Monster Hunter Generations го содржи буквално секое чудовиште од претходните игри на Monster Hunter. Вашиот лик е ловец кој лови и уништува опасни чудовишта. Способностите на вашиот ловец зависат од видот на оклопот и оружјето што ги носите со себе. Дополнителна карактеристика што не сме ја виделе во претходните игри е тоа што можете да ја преземете улогата на посебна раса на мачки „Felyne“. Можете да користите материјали што сте ги подигнале од поразени или заробени чудовишта за да создадете уште помоќни оружја и оклопи.

The Witcher 3: Wild Hunt

Друга игра која ќе ве однесе во светот на битките, радоста и сè помеѓу е The Witcher 3: Wild Hunt. Овој хит прикажува измислен свет заснован на словенската митологија. Играчот го контролира главниот лик, Гералт од Ривија, кој е чудовиште убиец познато како The Witcher. Треба да ја пронајдете вашата посвоена ќерка, која бега од „Дивиот лов“. Гералт од Ривија е вооружен со разни оружја, напивки, бомби и користи два меча. Челичниот меч се користи за убивање на човечки непријатели, додека сребрениот меч е поефикасен за убивање чудовишта.

Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera_20170220222353

И ако сакате да се тресете со главата додека играте RPG игри, ова е совршената игра за фантазија за вас. Играта е сместена во таканаречениот „деветти свет“ и се концентрира на раскажување приказни, што создава одлична интеракција на ликовите што ги контролира играчот и фантастичниот свет на играта. Играчите го создаваат својот протагонист, кој ќе ја развие нивната личност и вештини врз основа на интеракциите во деветтиот свет. Ништо подобро од играње игра што ќе ве потопува во свет полн со предизвикувачки, возбудливи и забавни авантури. И токму тоа ги одвојува добрите фантастични игри од лошите. Се надеваме дека ќе се забавувате убивајќи непријатели и триумфирајќи над злите сили со нашите најдобри предлози.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.