Hello Neighbor 2 пристигнува во декември 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Hello Neighbor 2, долгоочекуваното продолжение на Hello Neighbor од 2017 година, конечно има датум на објавување и доаѓа овој декември.

Поконкретно, приградската хорор игра ќе се појави на PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One и PC на 6 декември. Развивачот tinyBuild ја објави оваа вест заедно со откривањето на неговата Hello Neighbor 2 Deluxe Edition. Плус, оние што ќе ја нарачаат однапред играта веднаш ќе добијат пристап до бета верзијата што излезе во живо вчера.

„Можеби сте забележале дека во моментов има две изданија достапни за преднарачка“, пишува tinyBuild во објава на Steam. „Преднарачувањето на Hello Neighbor 2 Standard Edition ќе ја содржи целата игра при лансирање [плус] инстант бета пристап штом ќе заврши вашата нарачка однапред. Сега за Deluxe Edition, двете верзии ќе ви овозможат пристап до Бета, но секако, Deluxe Edition доаѓа со неколку прилично слатки додатоци. Имено, 3 сосема нови DLC достапни при лансирањето и 5 дена Ран пристап до играта пред нејзиното целосно објавување на 6 декември 2022 година.

Што се однесува до бета верзијата, која сега е во живо, tinyBuild вели дека тоа е она што сака „да се нарече Encapsulated Hello Neighbor 2 Beta Experience“, бидејќи додека играта е сè уште во развој, оваа бета им носи на играчите вкус за тоа како ќе изгледа посетата на Равен Брукс. и се чувствувате како, вклучувајќи локации, жители и многу повеќе. Како и да е, некои елементи на игра, љубителите на серијата можеби очекуваат дека прозорците и кутиите што се кршат нема да бидат во бета верзија – тие ќе бидат во последното издание. Плус, tinyBuild вели дека бета е „без спојлер“.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Обожавателите често се фрустрирани за должината на времето помеѓу играта и нејзиното продолжение, но на некои наслови им треба многу подолго за да се објават од другите. Земете ја Beyond Good & Evil 2 за пример; првиот трејлер на играта од Ubisoft беше објавен пред повеќе од 5.200 дена. Како што истакнува Brendan Sinclair од GamesIndustry.biz, тоа е значително подолго од 5.156 дена што го одвојуваа објавувањето на Duke Nukem Forever во 1997 година и неговото објавување во 2011 година. „најдолг период на развој на видео игра“.

Sinclair ја истакна должината на времето во твит, што може да се најде вградено подолу.

Додека некои Твитерџии се спротивставија на споредбата, Sinclair продолжи да изјави дека таа всушност е соодветна; верзијата на Duke Nukem Forever што беше објавена беше сосема поинаква од онаа во развој во 90-тите. Слично на тоа, Beyond Good & Evil 2 сигурно е далеку од играта која Ubisoft прв ја откри. И двата титули, исто така, видоа дека развојот започнува и запира многу пати додека насоката на секоја игра се менуваше. Тоа не е невидено во индустријата за видео игри, но неколку други игри забележале вакви доцнења!

Во овој момент, навистина е тешко да се замисли како може да изгледа Beyond Good & Evil 2 кога ќе излезе. Поминаа речиси две децении откако беше објавена првата игра, а оттогаш индустријата доста се промени. Beyond Good & Evil едвај беше голем продавач кога беше објавен во 2003 година, но љубителите на првата игра ќе сакаат да видат некои опипливи врски помеѓу двата наслови. Да се ​​направи нешто што ќе ја привлече публиката ново и старо е секогаш предизвик за продолжение, и тоа можеби е причината поради која на Ubisoft му требаше толку долго за да се случи Beyond Good & Evil 2. Играта моментално нема датум на издавање или каков било прозорец за издавање, така што фановите само ќе треба да продолжат да чекаат и да се надеваат на најдоброто!