Поп-култура

Coca Cola направи нов вкус специјализиран за гејмери

Coca-Cola се обидува да отсече поголем дел од пазарот на гејмери ​​со воведување на нов вкус кој (наводно) ќе има вкус на пиксели. Добро прочитавте: пиксели. „Coca-Cola Zero Sugar Byte го прави нематеријалниот вкус на пикселот опиплив“, изјави за CNN Оана Влад, виш директор за стратегија во Coca-Cola. Тоа е „вкусот на Coca-Cola што го

Прочитај повеќе
Поп-култура

Започна продукцијата за третата сезона за серијата The Witcher

Производството на третата сезона на The Witcher на Нетфликс сега официјално започна. Пред објавувањето на 2-та сезона кон крајот на 2021 година, Нетфликс веќе претходно потврди дека ќе создаде трета сезона во иднина. И додека во почетокот на оваа година кружеа извештаи поврзани со датумите на снимање на 3-та сезона на The Witcher, Нетфликс сега

Прочитај повеќе
Поп-култура

Jim Carrey планира да се пензионира “Доволно направив”

Актерот и комичар Џим Кери размислува да се пензионира откако глуми во Sonic the Hedgehog 2. За време на интервјуто за Access Hollywood (препишано од Variety), 60-годишниот актер откри дека неговиот последен филм, продолжение на семејниот филм Sonic the Hedgehog, можеби е неговиот последен. „Па, јас се повлекувам“, рече тој. „Да, веројатно. Јас сум прилично

Прочитај повеќе
Поп-култура

Актерот Bill Skarsgard ќе ја има главната улога во рибут филмот “The Crow”

Рестартирањето на Crow се работеше со години и години, а сега нова ѕвезда и режисер се приклучија на проектот. Според „Холивуд репортер“, Бил Скарсгард, кој можеби го знаете како Пенивајз од рестартирањето на „It“, ќе глуми во новата слика на „Враната“ на режисерот Руперт Сандерс. Сандерс има снимено различни акциони филмови како Снежана и ловецот

Прочитај повеќе
Поп-култура

Премиерата на серијата Obi-Wan Kenobi е одложена за неколку дена, но ќе добиеме две епизоди

Оби-Ван Кеноби требаше да има премиера на Дизни + во среда, на 25 мај, но жестоко очекуваната серија „Војна на ѕвездите“ е одложена. За среќа, доцнењето е кратко. Шоуто сега започнува петок, 27 мај. Во видеото кое го најавува ажурирањето, самиот човек, Јуан Мекгрегор, ја отфрли бонусната вест дека првите две епизоди од серијата ќе

Прочитај повеќе
Поп-култура

Disney World прикажаа како би изгледало возењето во Guardians of The Galaxy: Cosmic Rewind

Речиси е време да почнеме да се редиме за Guardians of the Galaxy: Cosmic Rewind. Клубот на обожаватели на Дизни D23 сподели внатрешен поглед на новиот подметач ексклузивен за EPCOT во Walt Disney World Resort во Флорида, првата атракција во паркот во забавниот парк инспирирана од ликовите од Марвел. Возењето, кое се отвора ова лето,

Прочитај повеќе
Поп-култура

На серијата Fallout од Amazon и се придуржи војс актерката од Arcane – Ella Purnell

Претстојната телевизиска серија Fallout на Амазон го има својот втор актер, според новиот извештај на Variety, во кој се вели дека англиската актерка Ела Пернел е избрана за главната улога. Спецификите за улогата на Пурнел не беа откриени, но според изворите, ликот ќе биде „расположен и необично директен со се-американски дух што може да направи“.

Прочитај повеќе
Поп-култура

Michael Bay: Требаше да престанам да правам Transformers филмови, но не престанав!

Режисерот на „Трансформерс“, Мајкл Беј, призна дека требало да престане да снима нови филмови „Трансформерс“, но филмовите продолжиле да заработуваат толку многу пари што тој повторно и повторно бил привлечен. Во интервју за Unilad, Беј откри дека дури и неговиот колега режисер Стивен Спилберг побарал од Беј да престане да снима филмови за Transformers по

Прочитај повеќе
Поп-култура

Spy Kids ќе има рибут од Netflix во режија на оригинален режисер

На почетокот на 2021 година, беше откриено дека режисерот на „The Book of Boba Fett“, Роберт Родригез ќе го рестартира својот сакан семеен филм „Spy Kids“, кој беше објавен во 2001 година и имаше повеќе продолженија. Според новиот извештај на Variety, рестартирањето официјално е во тек на Netflix. Родригез е познат по низа проекти кои

Прочитај повеќе
Поп-култура

Marvel го обновува серијалот на Shang-Chi со насловот “Shang-Chi and The Ten Rings”

Тековната серија Шанг-Чи на Марвел на писателот Џин Луен Јанг и уметникот Маркус То повторно се промовира како Шанг-Чи и Десетте прстени. Јанг ги пишуваше авантурите на Шанг-Чи пред да пристигне играниот филм на Марвел Студио, Шанг-Чи и Легендата за десетте прстени во кината и на Дизни +. Шанг-Чи наиде на откритија за неговото потекло

Прочитај повеќе