Поп-култура

Сценаристите на ТВ серијата Halo велат дека не обрнале внимание на игрите

Според еден од водечките креативци на претстојната ТВ серија Halo, тимот не гледал или зборувал за игрите кога ја спремале ТВ серијата Серијата Halo е заглавена во една пеколна декада која што пробува да се развие повеќе од 10 години и никогаш не успевала. Серијата е во продукција од страна на Steven Spielberg. Он е

Прочитај повеќе
Поп-култура

Трејлерот за сезона 3 од The Boys бил репортнат повеќе од 20 милиони пати за мрачна и крвава содржина

Мрачната и крвава серија од Amazon ни во третата сезона нема да намали со тоа што го прикажува, туку повеќе ќе зголеми, и поради таа причина трејлерот за новата сезона бил репортнат повеќе од 20 милиони пати! “Everyone’s raving that the Season 3 is ‘deeply unhinged’ and asking ‘what the f-ck did we just watch?”

Прочитај повеќе
Поп-култура

Netflix го објави официјалниот трејлер за новата Tekken анимирана серија

Масовно популарната франшиза на боречките видео игри Tekken наскоро ќе го има своето аниме деби во соработка со Netflix, а услугата за стриминг им даде на фановите прв поглед што да очекуваат со својот прв трејлер! Франшизата Tekken е една од најзабележителните серии за борбени игир во моментов таму денес, но франшизата имаше доста проблеми

Прочитај повеќе
Поп-култура

Во изработка е филм за животот и делото на основачот на KFC – Colonel Sanders

Животната приказна на основачот на KFC, полковникот Сандерс, добива третман на големиот екран. Сценаристот на Палмер Шерил Гериеро ја адаптираше за филм книгата „Тајната на полковникот: единаесет билки и зачинета ќерка“ од Маргарет Сандерс. Според Deadline, Гериеро ќе го продуцира филмот, A Finger Lickin’ Good Story: The Life of Colonel Sanders, заедно со Ерик Пакет

Прочитај повеќе
Поп-култура

Joshua Williamson збори за Death of the Justice League, Dark Army, Dark Crisis и останати работи што ќе се случуваат во DC Comics

DC е подготвен да го размрда Универзумот уште еднаш со Dark Crisis, но тие не чекаат до Dark Crisis #1 за да започнат работите. Почетокот на Dark Crisis навистина започнува во Justice League #75, што ќе ја донесе многу дискутираната смрт на Justice League. Светот ќе биде сосема поинаков и попредизвикувачки без некои од најголемите

Прочитај повеќе
Поп-култура

Модерните видео игри но нацртани во ретро стил

Ultimate Ink Trash е уметник со многу јасна цел: да земе некои од најголемите видео игри на модерното доба и да замисли како би изгледале кога би имале илустрирани, ретро вибрации што би ги виделе на кутијата. конзоли како Mega Drive и TurboGrafx. Со оглед на тоа што купив премногу игри од таа древна, минато

Прочитај повеќе
Поп-култура

League of Legends го најави својот прв роман кој ќе биде наменет за карактерот Kalista

League of Legends е на пат да влезе во сосема нова арена за франшизата со објавувањето на првиот роман сместен во светот на Runeterra. Отпечатокот на Orbit на Hachette Book Group и развивачот Riot Games објавија дека Ruination, напишана од главниот писател на Riot Games, Ентони Рејнолдс, ќе излезе во септември следната година. И од

Прочитај повеќе
Поп-култура

Uncharted сега е петти филм адаптиран од видео игра со најголема заработка на сите времиња

Филмот Uncharted на Sony продолжува да се искачува на топ листите. Филмот на Том Холанд/Марк Волберг базиран на популарната акциона-авантуристичка серијал на Naughty Dog сега е петти филм адаптиран од видео игра со најголема заработка на сите времиња. До сега заработил 337,3 милиони долари на глобално (светско) ниво, надминувајќи го Prince of Persia: The Sands

Прочитај повеќе
Поп-култура

Трејлерот за лансирање на Halo ТВ серијата

Логиката налага дека ова ќе биде последен за пред премиерата, која е за само два дена. Некои рецензии (за првите две епизоди) протекоа, некои ја сакаат серијата, некои не. Во трејлерот наречен „Hope“, д-р Халси ги објаснува мотивациите на поединечните ликови со меланхолична музика за која мора да признаеме дека го има „тоа“ Halo расположение.

Прочитај повеќе
Поп-култура

Punisher War Journal се враќа како спин-оф серијал

Punisher War Journal се враќа овој јуни, земајќи ги предвид случувањата во Jason Aaron, Jesus Saiz и релансираната серија на Панишер на Azaceta’s. Напишано од Torunn Grønbekk со уметност од Lan Medina, Punisher War Journal: Blitz #1 е првиот од трите еднократни снимки поставени за време на контроверзната статус кво промена на Френк замокот што

Прочитај повеќе