Netflix Geeked Week 2022: Ден 1

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Sandman, Resident Evil, One Piece и многу други работи беа прикажани на првиот дек од Netflix Geeked Week

Netflix Geeked Week е многу ѕверски настан оваа недела! Услугата за стриминг ќе го исполнува секој ден оваа недела со нови најави, датуми на објавување и многу повеќе. Првиот ден заврши порано денес, главно фокусиран на претстојните хорор серии кои доаѓаат на Netflix, но и многу новитети што едвај ги чекаме да ги видиме наскоро на платформата,

Netflix Geeked Week 2022 Day One: Series

Првиот ден од Netflix Geeked Week 2022 година вклучуваше некои делови од снимањето и сетот на One Piecem претстојната серија Resident Evil, долгоочекуваната адаптација на Sandman и многу повеќе. Прочитајте за да дознаете за сè што е објавено на првиот ден од Неделата на Netflix Geeked.

One Piece Live Action
Слики од сет и актеската екипа

Netflix го сподели првиот поглед на својата претстојна адаптација на играната серија – One Piece, прикажувајќи некои од огромните сетови на пиратски бродови во природна големина. Iñaki Godoy, кој го глуми Monkey D. Luffy го претстави клипот, прикажувајќи тајмлапс на градењето на Baratie Bar дел по дел. Добивме и некои новости за кастингот, дознаваме дека Langley Kirkwood, Celeste Loots, Alexander Maniatis, Craig Fairbrass, Steven Ward и Chioma Umeala се прикачени на проектот.

One Piece Live-Action актерска екипа

Resident Evil серија
Официјален трејлер и постер

Претстојната серија Resident Evil на Нетфликс ќе вклучува неколку чудовишта од првата игра, како и чудовиште кое се чини дека е Tyrant. Серијата ќе се одвива на две временски линии, следејќи ги животите на Jade and Billie Wesker во New Raccoon City и пред и по избувнувањето на апокалипсата. Новиот изглед ни покажа зомби кучиња, џиновски пајаци и Ликери. Премиерата на шоуто е поставена на 14 јули.

Sandman доаѓа на 5ти август

Долгоочекуваната адаптација на стрипот The Sandman доаѓа на Netflix на 5 август. Заедно со најавата за датумот на објавување, добивме нов трејлер кој го прикажува бегството на Sandman од заробеништво и хаосот што следува. Во серијата глумат Tom Sturridge as Dream, Vivienne Acheampong as Lucienne, and Boyd Holbrook as The Corinthian. Можете да го погледнете новиот трејлер подолу или да дознаете кој е кој во „Sandman“ на Нетфликс.

Wedenseday
Новиот The Adams Family спиноф на Tim Burton

Го добивме нашиот прв соодветен поглед на Jenna Ortega како Wednesday Adams во претстојниот спиноф на The Adams Family на Tim Burton, соодветно насловен како Wednesday. Во трејлерот се најде и Thing, бестелесна рака. Во шоуто, среда е вовлечена во мистерија за убиство со „главни импликации“ за целото нејзино семејство. Првпат дознавме за серијата минатата година, кога Нетфликс ја објави новата серија од 8 епизоди во живо. Шоуто треба да дебитира подоцна оваа година.

The Umbrella Academy
Актерската екипа збореа за новата трета сезона

Може да го погледнето официјалното видео од третата сезона на The Umbrella Academy, која доаѓа на Netflix подоцна овој месец на 22 јуни. Трејлерот се нурнува во The Hotel Obsidian за поширок поглед на она што доаѓа подоцна овој месец. Можете да го погледнете трејлерот подолу.

Guillermo Del Toro’s Cabinet of Curiosities

Netflix сподели нов тизер на долгоочекуваната серија од осум епизоди на Guillermo Del Toro, Cabinet of Curiosities. Оваа хорор-антолошка серија треба да глуми многу препознатливи имиња, а денес Нетфликс ги додадеric André, Sofia Boutella, Ismael Cruz Córdova, Rupert Grint, and Kate Micucci во актерската екипа. Претходно дознавме дека серијата ќе содржи приказни кои се движат од „макабри до магични, готски до гротескни или класично морничави“, а овој нов трејлер се чини дека го исполнува тоа ветување.

The Midnight Club
Нова серија од продуцентите на The Haunting of Hill House

Rahul Kohli, кој глумеше во Mike Flanagan’s Midnight Mass, се појави да го претстави The Midnight Club, следната хорор серија што доаѓа од Flanagan. Тизерот прикажува група тинејџери во еден од класичните имоти на Фланаган, за кој Коли рече дека „го менува обликот“. Групата се здружува за да споделува хорор приказни секоја вечер, а на крајот ќе се најдат во сопствена хорор приказна. Во актерската екипа се Samantha Sloyan, Zach Gilford, Annarah Cymone, Igby Rigney, Matt Biedel, and Kohli. Фланаган е познат и по тоа што работи на The Haunting of Hill House и The Haunting of Bly Manor, па знаете дека оваа нова серија ќе биде страшна.

School Tales – The Series
Тајландска хорор серија

The Imperfects
Нова Sci-Fi серија

Нетфликс го сподели првиот поглед на The Imperfects, сосема нова научно-фантастична драмска серија за млади луѓе кои злите научници против нивна волја ги претвораат во чудовишта. Тизерот покажува поглед на некои од мутациите што ги имаат главните ликови, вклучително и трансформирање во ѕвер, суперсонично пеење и многу повеќе.

Sweet Tooth – Сезона 2
Снимање на втората сезона

Locke and Key – Сезона 3
Тизер-трејлер

Третата и последна сезона на Lock & Key доаѓа на Нетфликс на 10 август, а ние добивме нов изглед на претстојните епизоди. Ги прикажува хероите кои работат на одбрана на куќата од нова серија закани. Darby Stanchfield, Connor Jessup, Emilia Jones, Jackson Robert Scott, Brendan Hines, Sherri Saum, Kevin Durand, and Coby Bird треба да се појават во последната сезона.

Fate: The Winx Saga – Сезона 2
First-Look на новата сезона

Fate: The Winx Saga се фокусира на магични тинејџери во магичен интернат и добивме брз приказ на новата сезона. Видеото покажа поглед на земјената самовила Флора на Паулина Чавез. Сезоната 2 на судбината ќе дебитира оваа есен.

Warrior Nun – Сезона 2
First-Look на новата сезона

Warrior Nun е заснован на комичната серија од 90-тите Warrior Nun Areala, а првиот поглед го добивме во сезоната 2. Следи 19-годишна жена која се буди во мртовечница и открива дека има супермоќи. Клипот од втора сезона покажува повеќе акција и ја прикажува Ава Силва од Алба Баптиста како трча по вода. Можете да ја проверите нашата рецензија за 1-та сезона на Воин калуѓерка.

Актерската екипа се враќа за Shadow and Bone – Сезона 2

Shadow and Bone беше обновена за сезона 2 за време на Netflix Geeked Week 2021 година, а актерската екипа се врати оваа година за да не возбуди за новиот сет на епизоди. Продукцијата ја заврши втората сезона на саканата адаптација на фантазијата. Можете да ги погледнете новите ликови кои се најавени за Shadow and Bone сезона 2.

Manifest – Сезона 4
Сник пик од новата сезона

Vikings: Valhalla
Блупери од снимањето на првата сезона

Barbarians II
Доаѓа на Netflix ова лето

Втората сезона на Barbarians доаѓа на Нетфликс оваа есен, а добивме тизер од претстојната серија. Ќе продолжи по големата битка во првата сезона помеѓу Римјаните и Варварите. Новиот тизер беше краток, но имплицираше многу борби и крвопролевање.

All Of Us Are Dead
Одновена за 2ра сезона

All of Us Are Dead е Korean coming-of-age Зомби серија базирана на веб-тона насловена „Now At Our School“. Нетфликс потврди дека серијата се враќа за сезона 2.

Alice in Borderland – Сезона 2
Први слики од серијата

Alice In Borderland се враќа за сезона 2, а ние првпат погледнавме некои нови слики од шоуто. Серијата го следи гејмерот и неговите двајца пријатели пренесени во паралелна верзија на Токио, каде што се принудени да се натпреваруваат во серија садистички игри за да преживеат.

1899
Хорор серија од креаторите на DARK

Уште една сосема нова серија што доаѓа на Нетфликс, 1899 година е мистериско-хорор серија во која глуми Emily Beecham. Шоуто доаѓа од креаторите на Dark и се чини дека главно се одвива на брод на море. Подолу можете да го погледнете првиот трејлер.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.