HBO ја гасат серијата Raised By Wolves после само две сезони

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

HBO Max ја откажа серијата Raised by Wolves по само две сезони, иако продуцентите се надеваа дека серијата ќе продолжи на друго место, а една од ѕвездите на серијата активно им се додворува на фановите на социјалните мрежи со надеж дека ќе можат да притиснат некого да ја купи и донесе крајот на серијата на животот. Во коментарите на Твитер, актерот Abubakar Salim стави линија помеѓу предвременото завршување на серијата и спојувањето на Warner Bros./Discovery што се чини дека доведе до голем број откажувања преку емитување и стриминг. Од своја страна, HBO Max само им се заблагодари на актерската екипа и екипата за нивното учество.

“While we are not proceeding with a third season of Raised by Wolves, we are beyond grateful to the stellar cast and crew, our creators Aaron Guzikowski, Ridley Scott, David W. Zucker, and the entire team at Scott Free Productions, for their beautiful artistry and unique ability to immerse fans into the world of Kepler-22b.”

Изјаава од HBO

Ѕвездата на серијата Abubakar Salim се огласи на социјалните мрежи непосредно пред HBO Max да го објави официјалното соопштение за да ги охрабри фановите да се мобилизираат за да ја спасат серијата.

“It’s not surprising, especially after the news of the mergers and what is happening at Warner, that a lot of shows are not having their stories finished,” Salim на Twitter. “And unfortunately, one of those shows is Raised by Wolves. Nothing has been publicly shared yet. And there is a reason for that. An important one. One which I’m here to share with you now. There is hope. You see, we’re in a unique position: we have a fully fleshed out and planned storyline, a Goliath of a production team behind us, incredible reception from critics and reviewers alike, and most crucially, a community base that is so strong internationally, it can not be ignored. The reason the cancellation hasn’t been announced, and that’s because there’s still a chance the story can continue, and be finished at a new home. This is where you all come in. As we speak, Scott Free and the creatives are pushing for the show to be continued in other homes – sharing the reception and pull of the show to other storytellers. There is no denying that we are in a time where the power of a communities voice can make change. There’s been many instances we’ve collectively witnessed where this has happened, few that spring to mind is The Expanse, Top Boy as well as with good ol Snyder…So I’m asking for action. I see the pure love, passion and questions (too too many) that arise DAILY on Twitter for RBW. I’m now asking that you continue to, and with even more vigour, show that genuine love here, there, and everywhere as we search for that new home. It’s never that simple. It’s only a slither of hope, and a lot of this comes down to the die rolling in our favour. But as most of you know, I enjoy rolling the dice every now and then, and rolling “nat 20s” seems to be a thing for me…So let’s give it a shot. Let’s give it our all. Let’s get that door finally open, and get the light we see of this show, flooding into other homes. That was a joke. But a serious one.”

Целата изјава од актерот на Twitter

Од извршниот продуцент Ridley Scott, Raised by Wolves ги следи Мајка и Татко додека се обидуваат да воспитаат човечки деца во оваа мистериозна девствена земја – предавничка и тешка задача што е загрозена со доаѓањето на Митраикот, длабоко побожен религиозен ред на преживеаните луѓе. .

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.