Skyrim прославува 10 годишнина со златна фигура од Alduin

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

За да ја прослави 10-годишнината од The Elder Scrolls V: Skyrim, McFarlane Toys произведе златна Alduin Action Figure!

Alduin the World Eater беше огромниот змеј кој е во главниот квест во Skyrim, и ако го нарачавте колекционерското издание на 11.11.11, добивте прилично убава статуа/фигура од Alduin.

Верзијата за 10-годишнината го прикажува Alduin во златна завршница, со распон на крилата од 15 инчи што вклучува движење нагоре и надолу. Alduin, исто така, има робусни 10 точки на артикулација во опашката, вилицата, нозете и вратот за приспособливо позирање. Alduin е широк 15 инчи, долг 10 инчи и висок 9 инчи, и природно може да се прикаже на вклучената тематска основа за гробница/коски или во лет.

Фигурата од 10-годишнината – Alduin се очекува да биде испорачана на 15 јуни и чини 20 долари на Amazon и Entertainment Earth. За од Македонија може да се порача преку Entertainment Earth.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.