Поп-култура

Spy Kids ќе има рибут од Netflix во режија на оригинален режисер

На почетокот на 2021 година, беше откриено дека режисерот на „The Book of Boba Fett“, Роберт Родригез ќе го рестартира својот сакан семеен филм „Spy Kids“, кој беше објавен во 2001 година и имаше повеќе продолженија. Според новиот извештај на Variety, рестартирањето официјално е во тек на Netflix. Родригез е познат по низа проекти кои

Прочитај повеќе
Поп-култура

Marvel го обновува серијалот на Shang-Chi со насловот “Shang-Chi and The Ten Rings”

Тековната серија Шанг-Чи на Марвел на писателот Џин Луен Јанг и уметникот Маркус То повторно се промовира како Шанг-Чи и Десетте прстени. Јанг ги пишуваше авантурите на Шанг-Чи пред да пристигне играниот филм на Марвел Студио, Шанг-Чи и Легендата за десетте прстени во кината и на Дизни +. Шанг-Чи наиде на откритија за неговото потекло

Прочитај повеќе
Поп-култура

House of The Dragon, спин-оф серијата на Game of Thrones ќе има премиера во август и добивме нови фотографии од серијата

Куќата на змејот, претстојната приквел серија на Game of Thrones, ќе биде премиерно прикажан на 21 август на HBO и HBO Max. Серијата е базирана на серијата Fire & Blood на Џорџ Р.Р. Мартин и се одвива 200 години пред настаните од главната серија. Куќата на змејот, како што сугерира нејзиното име, се фокусира на

Прочитај повеќе
Поп-култура

Bruce Willis оди во пензија на 67 години поради здраствени причини

Ќерката на Брус Вилис, Румер, се огласи на Инстаграм за да понуди официјална изјава во име на нивното семејство, откривајќи дека Брус се повлекува од глумата по дијагнозата на апашија, што е јазично нарушување предизвикано од оштетување на мозокот што влијае на способноста за комуникација. Една од последните улоги на Вилис на големото платно се

Прочитај повеќе
Поп-култура

One Piece Chapter 1044 направи огромна експлозија на фановите до степен што почна да се коментира и на вести низ светот

Последното поглавје на One Piece е дефинитивно едно од најголемите во долгата историја на серијата Шонен создадена од Еичиро Ода, при што Луфи претрпе голема промена и додадени се нови елементи во неговата позадина што не беа познати претходно. Толку е голем најновиот дел од Пиратите од сламена шапка што големите публикации ги опфаќаат настаните

Прочитај повеќе
Поп-култура

The Sea Beast – Новиот Kaiju филм од Netflix

На Нетфликс сигурно не му се непознати проектите кои вклучуваат џиновски чудовишта, со филмови како Cloverfield Paradox и серии како Godzilla: Singular Point кои им даваат многу на фановите на Kaiju да си ги потонат забите. Сега, услугата за стриминг создава нов вид на приказна по нападот од џиновски ѕвер, бидејќи анимираниот филм The Sea

Прочитај повеќе
Поп-култура

Attack on Titan S4 – Трејлер за финалето

Иднината на Attack on Titan е во етерот во овој момент, а Studio MAPPA допрва треба да открие дали серијата ќе продолжи по претстојното финале на четвртата и последна сезона од адаптацијата на темниот аниме. Со оглед на тоа што многумина теоретизираат дека се подготвува филм за да се прикаже драматичната битка помеѓу новиот извиднички

Прочитај повеќе
Поп-култура

Spider-Man: Miles Morales се враќа во мултиверзумот во новиот краток преглед

Пред објавувањето оваа недела, Marvel Comics објави официјален преглед за Мајлс Моралес: Спајдермен #36, следното издание во континуираното прикажување на серијата на писателот Саладин Ахмед. Обожавателите можеби се навикнати да гледаат како мрежницата се пробива низ мултиверзумот благодарение на оскаровецот Spider-Man: Into the Spider-Verse и неговото место во приказните како Spider-Men и Spider-Geddon, а сега

Прочитај повеќе
Поп-култура

Најдобрите ТВ серии од 2022, до сега…

Сме само дел од годината и 2022 е веќе апсолутно преполна со нови претстави. За разлика од другите најдобри списоци што ги објавивме (филмови! игри! аниме!), ТВ е повеќе постојан потоп овие денови, со фонтана од стриминг услуги кои споделуваат повеќе емисии отколку што разумен човек би можел да биде во чекор. Со оглед на

Прочитај повеќе
Поп-култура

Карактерот на Elliot Page добива ново име во третата сезона на The Umbrella Academy сезона 3

Ликот на Елиот Пејџ од серијата на Нетфликс, Академијата чадор, излегува како трансродова личност за третата сезона и ќе добие ново име што ќе ја придружува промената, како што денеска го сподели актерот на неговите профили на социјалните мрежи. Запознајте го Виктор Харгривс“, стои во објавата на Твитер. Нетфликс го ретвитна, додавајќи „Добре дојдовте во

Прочитај повеќе