Поп-култура

League of Legends го најави својот прв роман кој ќе биде наменет за карактерот Kalista

League of Legends е на пат да влезе во сосема нова арена за франшизата со објавувањето на првиот роман сместен во светот на Runeterra. Отпечатокот на Orbit на Hachette Book Group и развивачот Riot Games објавија дека Ruination, напишана од главниот писател на Riot Games, Ентони Рејнолдс, ќе излезе во септември следната година. И од

Прочитај повеќе
Поп-култура

Uncharted сега е петти филм адаптиран од видео игра со најголема заработка на сите времиња

Филмот Uncharted на Sony продолжува да се искачува на топ листите. Филмот на Том Холанд/Марк Волберг базиран на популарната акциона-авантуристичка серијал на Naughty Dog сега е петти филм адаптиран од видео игра со најголема заработка на сите времиња. До сега заработил 337,3 милиони долари на глобално (светско) ниво, надминувајќи го Prince of Persia: The Sands

Прочитај повеќе
Поп-култура

Трејлерот за лансирање на Halo ТВ серијата

Логиката налага дека ова ќе биде последен за пред премиерата, која е за само два дена. Некои рецензии (за првите две епизоди) протекоа, некои ја сакаат серијата, некои не. Во трејлерот наречен „Hope“, д-р Халси ги објаснува мотивациите на поединечните ликови со меланхолична музика за која мора да признаеме дека го има „тоа“ Halo расположение.

Прочитај повеќе
Поп-култура

Punisher War Journal се враќа како спин-оф серијал

Punisher War Journal се враќа овој јуни, земајќи ги предвид случувањата во Jason Aaron, Jesus Saiz и релансираната серија на Панишер на Azaceta’s. Напишано од Torunn Grønbekk со уметност од Lan Medina, Punisher War Journal: Blitz #1 е првиот од трите еднократни снимки поставени за време на контроверзната статус кво промена на Френк замокот што

Прочитај повеќе
Поп-култура

Disney објавија целосно нова сцена од серијата Moon Knight

Disney штотуку објави нов клип од новата серија за нивната стриминг платформа Disney+ ‘Moon Knight’ која што изгледа воодушевувачки. Изгледа дека Steven Grant е преплашен кога го запознава Khonshu во лифт. Разбирливо, ликот на Oscar Isaac е потресен кога кон вас се врти египетски бог од 8 метри. Во првите клипови за Moon Knight, секвенцата

Прочитај повеќе
Поп-култура

MGM сега е дел од Amazon

Amazon официјално го купи гигантот MGM за наверојатни $8.45 милијарди, без јавен одговор од FTC (Federal Trade Commission) за тоа дали ќе го оспори договорот или не. Извештаите со месеци сугерираат дека FTC размислува за предизвик, а The Wall Street Journal на почетокот на овој месец забележа дека Amazon потвдри дека му се дале на

Прочитај повеќе
Поп-култура

Постери од карактери за филмот Sonic The Hedgehog 2

Sonic The Hedgehog 2 својата премиера ќе ја добие следниот месец на 8ми април и тоа значи дека овој период ќе гледаме многу промотивни материјали. Убавата работа за филмот е што месец дена пред да ја има својата премиера, филмот го доби и рејтингот на филмот. Филмот ќе биде PG (Parental Guidance). Paramount Pictures започнаа

Прочитај повеќе