Првиот трејлер за филмот “Black Adam”

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Официјално пристигна првиот целосен поглед и трејлер на Black Adam од DC и ќе ја промени хиерархијата на моќта во универзумот на DC. Warner Bros ги изненади обожавателите со објавувањето на првиот тизер за претстојниот филмски блокбастер во кој ќе биде прикажан долгоочекуваниот став на Двејн Џонсон за антихеројот на DC Comics. Ова доаѓа откако делови од снимката од филмот беа објавени за време на тизерот на DC „Year of Heroes“, заедно со погледите на другите филмови од 2022 година на DC The Batman, The Flash, and Aquaman and the Lost Kingdom!

“This is a character with amazing abilities. He has super speed, can fly, and has world breaking strength to name a few,” producer Hiram Garcia explained in an interview with Collider last year. “We wanted to make sure moviegoers feel that throughout the entire movie. You’re not going to see him use super speed just once and then it stops, this is part of his arsenal. It’s common to see abilities fall to the wayside when dealing with characters like that but one of our many goals was to keep continuity there and push the bar in terms of how we do it. For example, the technology we’re using to make Black Adam fly has never been done before. It’s completely unique. It was critical for us to ensure that it felt special, authentic, and real. [Director] Jaume [Collet-Serra] took that to heart. Our special effects’ team are Oscar winners, and we certainly put them to work.”

“We’re just so excited for you and the fans to see the film, because this cast and crew worked exceptionally hard to just make this film feel fresh, and really introduce a new group of incredible characters to the world,” Garcia continued. “All while making sure we unleash Black Adam on the DC Universe in a big way. This guy is an absolute force of nature. A force of nature that dishes out justice the way he wants. Unfortunately not many people walk away from the kind of justice he delivers. We mean it when we say the hierarchy of power in the DC Universe is going to change. When Black Adam arrives, everything’s going to change.”

На Џонсон во Black Adam му се придружуваат Aldis Hodge (Underground, The Invisible Man) as Hawkman, Noah Centineo (To All the Boys I Love Before, Charlie’s Angels) as Atom Smasher, Quintessa Swindell (Trinkets, Euphoria) as Cyclone, Sarah Shahi (The L Word, Sex/Life) as Adrianna Tomaz, and Pierce Brosnan (GoldenEye, Mamma Mia!) as Doctor Fate. Uli Latukefu (Young Rock), Marwan Kenzari (The Old Guard, Aladdin) Mohammed Amer (Ramy), James Cusati-Moyer (Prodigal Son), Bodhi Sabongui (Legends of Tomorrow) исто така, добија улоги за засега непознати улоги.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.