PC

F2P шутер мултиплејерот CROWZ е сега достапна во Early Access

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Издавачот Thumbage и развивачот RoyalCrow објавија дека нивниот стрелец за бесплатна игра Crowz сега е достапен преку ран пристап. Crowz е тимски мултиплеер шутер од трето лице кој моментално има два режима за играње. Првиот насловен „Blood Zone“ е стрелец Capture the Point каде играчите се борат против клучните локации распоредени на голема мапа, користејќи оптоварување, возила и тимска стратегија за победа.

Вториот режим на игра се нарекува „Squad Operation“, ова е режим на Battle Royale каде тимови од четворица ја ограбуваат и пукаат низ мапата на островот барајќи и копаат локации со ресурси „Q-on“.

Еве нов трејлер:

Еве го прегледот на програмерите за играта:

CROWZ

CROWZ is a multiplayer game where players engage in battles as a mercenary called CROW.

To survive as a hired soldier for the powerful nations, players either compete and accomplish the missions in a squad or experience major combats between factions in a disputed territory.

Background

Countless meteorites fell all over the world one day, spurring endless conflicts between powerful nations to secure rare resources named Q-on.
Mercenaries are hired for the sake of nations, and people start to call them the “CROWZ”.

GAME FEATURES

Squad Operation:

A mercenary squad is dispatched to the mission of securing Q-on in an open-world map. However, they are not the only one who are looking for the resources. They must overcome various deadly factors – conflicts with other hired soldiers, devastating environment with fallen meteorites, and side effects of forbidden drugs – and cooperation will be the key to completing the mission.

Blood Zone

CROWZ, hired by powerful nations, are to be formed in a large troop and secure the Q-on extraction sites in the fields of conflict.
Although seen as cold-hearted, these merciless soldiers thirsting for coins are divided into two factions and engage in a massive battlefield to obtain the resources.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.