Игрици

Поранешни девелопери на Riot и Blizzard работат на компететивна игра со Аниме и Стрип стил

Mountaintop Studios го објави првиот тизер за својата прва компететивна Аниме пукачка игра која што моментално е во рана фаза на креирање. Mountaintop Studios е релативно ново и младо студио формирано во 2020 година од Nate Mitchell, ко-основач на Oculus. Мичел при креирање на студиото најмногу ангажираше бивши работници на Double Fine, Valve, Naughty Dog,

Прочитај повеќе
Рецензии

Evil West Рецензија – Van Helsing пристигна во Мрачниот Запад

EVIL NEVER SLEEPS… BUT IT BLEEDS Кој би рекол дека фраерите од Полска – Flying Wild Hog и фраерите од Франција Focus Entertainment можат да земат концепт како што е Van Helsing, да го комбинираат со еден од најмрачните периоди на Американската историја, и да направат една многу интересена шутер игра! Van Helsing го прави

Прочитај повеќе
Игрици

Hyenas – Нов Multiplayer шутер од SEGA

Креативното собрание на Sega работи на сосема нова игра откриена денес – Hyenas. Насловот е опишан како искуство со грабеж со повеќе играчи и повеќе тимови сместено во вселената со панк стрим естетика. Тоа практично значи дека играчите можат да скокнат во пет тима од по три играчи за да се борат меѓу себе за

Прочитај повеќе
Новости

Нова Ghost Recon игра е влезена во девелопмент

Изминатата среда (5 април) го означи крајот на ажурирањата на Ghost Recon Breakpoint. Во твитот објавен на официјалниот Твитер профил на играта се вели: „Ние ќе продолжиме да ги одржуваме нашите сервери и за Ghost Recon Wildlands и за Ghost Recon Breakpoint, и навистина се надеваме дека ќе продолжите да уживате во играта и да

Прочитај повеќе
PC

F2P шутер мултиплејерот CROWZ е сега достапна во Early Access

Издавачот Thumbage и развивачот RoyalCrow објавија дека нивниот стрелец за бесплатна игра Crowz сега е достапен преку ран пристап. Crowz е тимски мултиплеер шутер од трето лице кој моментално има два режима за играње. Првиот насловен „Blood Zone“ е стрелец Capture the Point каде играчите се борат против клучните локации распоредени на голема мапа, користејќи

Прочитај повеќе