PC

BioShock Infinite за PC скришно доби неколку ажурирања овој месец

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

BioShock Infinite штотуку ја имаше својата деветгодишна годишнина во саботата, откако првпат беше објавена на 26 март 2013 година, а сега, фановите забележуваат нешто чудно за верзијата на играта за компјутер: тивко доби 13 ажурирања овој месец.

Тоа е доста ажурирања, но тоа е повеќе од дузина над повеќекратните што постојано се прикажуваат во BioShock Infinite од приближно септември 2021 година, како што објави TheGamer. Она што е чудно е што 2K, издавачот зад BioShock Infinite, навистина јавно не ги призна овие ажурирања. Згора на тоа, нема потврдено резонирање зад нив, бидејќи BioShock Infinite останува истата игра што беше пред да почнат да се случуваат ажурирањата.

Според TheGamer, тој доби седум ажурирања во 2021 година и сега, само во март, имаше 13. Играчите почнаа да шпекулираат за тоа што значат овие ажурирања и зошто се случуваат, а некои стигнаа до можен ремастер на BioShock Infinite. или ажурирање од нова генерација (што теоретски може да влијае на верзијата за компјутер). Други мислат дека можеби 2K работи на некои задни работи за да го направи BioShock Infinite игра подготвена за Steam Deck. Како и да е, она што се чини најверојатно е некоја работа зад сцената на интеграцијата на лансирањето 2K, како што е посочено од LitheBeep на Reddit. Зорклис на Reddit, како одговор, рече дека едно од ажурирањата содржи „2K Launcher Development Branch“ во него, навидум потврдувајќи дека ажурирањата имаат врска со овој фрлач и дека нема нешто повозбудливо како ремастер или ажурирање од нова генерација. Можеби 2K ќе стави крај на шпекулациите со тоа што ќе им даде до знаење на сите што се случува со BioShock Infinite. Во меѓувреме, прочитајте ја рецензијата на Game Informer’s BioShock Infinite и потоа слушнете ја екипата на Game Informer’s Video Gameography која нурнува длабоко во историјата на BioShock. После тоа, прочитајте што сакаме од BioShock 4.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.