Titan Quest II е официјално најавена од THQ Nordic

Издавачот THQ Nordic и девелоперите од Grimlore Games официјално ја најавија Titan Quest II за PlayStation 5, Xbox Series S/X и PC . Ќе има неколку режими како што се за еден играч, кооперативен мултиплеер и онлајн мултиплеер. Датумот за издавање на играта за жал не беше најавен.

Return to the classic mythology-inspired setting of Titan Quest and go toe-to-toe with the legendary monsters in this action-packed RPG as you journey across a fantastical reimagining of ancient Greece!

Nemesis, Goddess of Retribution, is out of control. She is corrupting the Threads of Fate and is punishing all those who oppose her. Pick up your weapon, fight epic battles alongside the Gods and change fate itself in Titan Quest II!

Синопсис на играта

Клучни карактеристики на играта

 • Titan Quest II нуди флексибилен систем на карактери: создадете свој херој вклучувајќи ја класата со комбинирање на две Masteries!
 • Секој дел од Loot-от кој што ќе го наоѓате е прилично важен – дури и најобичното копје може да се надгради до уникатно оружје достојно за легендарни приказни!
 • Непријателите можат да формираат фракции и да работат заедно за да ги комбинираат своите способности и вештини.
 • Ве очекува прекрасен, рачно изработен свет! Преминете неверојатни глетки со божествена планина и истражувајте средини исполнети со детали и тајни.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Sony ја најавија Horizon Forbidden West: Complete Edition за PlayStation 5 и прситигнува следниот месец на PS5, а за PC на почетокот на следната година. Ова издание на најновите авантури на Aloy ја вклучува основната игра и DLC Burning Shores, заедно со избор на додатоци.

На PlayStation 5, комплетното издание доаѓа на 6-ти октомври со цена од 60 долари. Комплетното издание потоа ќе биде достапно за играчите на PC преку Steam и Epic Game Store некаде на почетокот на 2024 година.

На PS5 изданието, Horizon Forbidden West: Complete Edition ќе го содржи следново:

 • Horizon Forbidden West for PS5
 • Burning Shores DLC for PS5
 • Digital soundtrack
 • Digital art book
 • Horizon Zero Dawn Vol. 1: The Sunhawk digital comic book (Available in English, German, Brazilian Portuguese and Japanese)
 • In-game items: Extras in Photo Mode (special pose and face paint)
 • In-game items unlocked via story progression: Carja Behemoth Elite outfit, Carja Behemoth Short Bow, Nora Thunder Elite outfit, Nora Thunder Sling, Apex Clawstrider Machine Strike piece, Resources pack

Што се однесува до иднината на серијалот, претходно оваа година Guerrilla потврди дека „ќе го продолжи Horizon уште долго време“. Ова ќе ја вклучи претстојната адаптација на Netflix, нејзиниот нов онлајн проект фокусиран на соработка и трета игра фокусирана на Aloy. Дополнително, се шпекулира дека студиото работи и на ремастер на Zero Dawn.