Играчите на Far Cry 6 се изненадени со Stranger Things мисија/кросовер

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Far Cry 6 на Amazon Luna, Google Stadia, PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S и Xbox Series X добива нова содржина оваа недела, благодарение на хит ТВ-шоуто на Netflix, Stranger Things. И за разлика од некои други содржини на играта по лансирањето, оваа содржина е бесплатна. Додека DLC на Vaas, Pagan Min и Joseph Seed бараат Season Pass или посебно купување, оваа нова содржина се додава во играта со нејзиното следно ажурирање на 24 март.

Во моментов, деталите за содржината се оскудни. Официјалната сметка на Твитер на Far Cry 6 го опишува како „мисија вкрстена“ која ќе биде достапна почнувајќи од 24 март. како функционирала некоја од бесплатните мисии на играта по лансирањето.

Она што го знаеме е дека играта има бесплатен викенд за да го прославиме објавувањето. Промоцијата ќе трае од 24 до 27 март и ќе им овозможи на оние што ќе ја искористат да играат сами или преку ко-оп. Far Cry 6 е околу 24 часа до 60, во зависност од вашиот стил на игра, што значи дека можете реално да ја насочите играта за време на овој бесплатен пробен период, а ако сте навистина посветени, можете да добиете и стапка на завршување од 100 проценти. Дополнително на ова, играта ќе биде попуст од 50 проценти, додека Season Pass ќе биде попуст од 35 проценти.

„Серијата Far Cry отсекогаш знаела како да ги држи играчите зафатени, а Far Cry 6 не се разликува“, стои на отворањето на нашата официјална рецензија за играта. „Јара се чувствува поголема од повеќето игралишта на отворен свет и е исполнета со работи што треба да ги правите, иако за жал за комплеционистите, многу од тие активности ретко се чувствуваат доволно наградувачки за да се остварат. Одличен негативец стана уште поспецијален со оглед на престижниот список на антагонисти и многуте на Far Cry Потрагите за „свртете го вашиот мозок“ го одржуваат Far Cry 6 привлечен, но дефинитивно се чувствува како формулата на Far Cry сега да е тенка“.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.