Wreckfest доаѓа на Nintendo Switch во јуни 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Издавачот THQ Nordic и развивачот Bugbear Entertainment објавија дека Wreckfest доаѓа на Switch во јуни 2022 година.

Wreckfest доаѓа на Switch (преку eShop) на 21-ви јуни, со цена поставена на 39,99 долари – најновото во опсесијата на THQ Nordic да пренесува сè на Switch, некако.

Еве нов трејлер:

Прекршете ги правилата и преземете ги трките со целосен контакт до границата со Wreckfest! Очекувајте епски несреќи, борби врат до врат над целта и сосема нови начини за свиткување на металот – ова се моментите што се случуваат еднаш во животот што може да се постигнат само на Wreckfest, со неговиот вистински живот. симулација на физика направена од легендарниот развивач Bugbear, кој исто така ви ги донесе FlatOut 1 и 2! Согорувајте гума и исецкајте метал во врвното игралиште за возење! Wreckfest е преполн со опции за надградба и прилагодување. Без разлика дали се подготвувате за вашето следно дерби за уривање со засилени браници, ролни кафези, странични заштитници и многу повеќе, или го подготвувате вашиот автомобил за трка со удари со делови за перформансите на моторот како што се филтри за воздух, брегасти вратила, системи за гориво итн., Wreckfest се обликува да биде најдобрата борбена мотоспорт игра таму.

Drive hard. Die last.

  • Уникатно тркачко искуство – возбудлива тркачка акција без правила со дефинирани моменти кои се случуваат еднаш во животот, кои може да се постигнат само со вистинска физикална симулација. Сведочете на луди борби врат до врат на брзи патеки, соочете се со лудило од целосно уништување на луди терени со раскрсници и сообраќај кој доаѓа или тргнете на демолирачка доминација во дерби арените.
  • Прекрасни автомобили – Нашите коли се стари, уништени, закрпени… Тие изливуваат стил и карактер! Од старите американски тешки напаѓачи до агилни Европејци и забавни Азијци, нема да најдете вакво нешто во другите игри.
  • Смислено приспособување – Променете го не само изгледот на вашите автомобили, туку и надградете ги нивните оклопи – Зајакнете ги со тешко железо што ве штити од оштетување, но и додава тежина, што влијае на ракувањето со автомобилите. Изменете го вашиот автомобил за да направите робустен резервоар или кревка, но молскавично брза ракета или нешто помеѓу!
  • Мултиплеер – Уништете ги вашите пријатели на интернет и трчајте до крај додека бркате доминација за уривање!
  • Режими на предизвик – Забавувајте се со урнебесни косилки и по пуштањето, исто така, со жетвари, училишни автобуси, три тркала и повеќе!
  • Режим на кариера – Битка за шампионати, заработете искуство, отклучете нови надградби и автомобили и станете шампион на Wreckfest на сите времиња!
  • Поддршка за режими – Сакате целосно да се налутите? Погледнете ја работилницата Steam каде што ќе најдете огромен избор на модови кои додаваат камиони со чудовишта, патеки со скокови до височина на Месечината или дури и класични мапи од познати игри со тематика за уништување!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.