MultiVersus – Трејлер и нови карактери од Мултиверзумот на WB.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Superman VS. Tom and Jerry

Warner Bros. Games го прикажаа официјалниот трејлер за претстојната бесплатна видео игра MultiVersus. Трејлерот е објавен пред претходно објавената „Closed Alpha“ оваа недела и прикажува голем број различни ликови од карактерите и серијалите кои што се на WB. како што се Looney Tunes, Steven Universe и DC Comics. Новиот трејлер открива и неколку нови ликови кои ќе се појават во новата видео игра.

Поконкретно, новиот трејлер на MultiVersus го вклучува воведувањето на Tasmanian Devil или Taz на Looney Tunes, The Iron Giant и Velma на Scooby-Doo како борци што може да се играат. Покрај тројцата нови борци, списокот на MultiVersus веќе е потврден дека вклучува оригинален лик по име Reindog, Batman, Superman, Wonder Woman, Harley Quinn, Shaggy, Bugs Bunny, Arya Stark, Tom, Jerry, Jake the Dog, Finn the Human, Steven Universe и Garnet. Warner Bros. Games исто така посочи дека ова е само почеток и дека уште повеќе борци ќе бидат додадени на MultiVersus.

Официјалниот трејлер за играта:

Како што е наведено погоре, MultiVersus треба да започне со Closed Alpha оваа недела, почнувајќи од 19-ти мај и ќе трае до 27-ми мај. Затворената Алфа ќе вклучува 15 ликови кои може да се репродуцираат — вклучувајќи ги Велма и Таз — како и седум мапи и неколку режими. Мапите во Closed Alpha ги вклучуваат Batcave, Adventure Time’s Tree Fort и Scooby-Doo’s Scooby’s Haunted Mansion. Режимите достапни во Closed Alpha ќе има 2-on-2 team-based co-op mode, 1-on-1 matches, 4-player free-for-all и practice mode.

Пошироко, MultiVersus е бесплатена фајтинг платформер за играње со фокус на тимски борби 2-на-2 што треба да се појави во Open Beta во јули 2022 година на PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One и PC. Имено, насловот ќе започне со целосна поддршка за Cross-Play, како и server-based rollback netcode.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.