Колумна

Warner Bros. повеќе нема да прават AAA игри, само Лајф Сервиси

За време на неодамнешниот настан на Морган Стенли, гејмерскиот шеф на Warner Bros. Discovery, Џ.Б Перете, разговараше за некои од стратегиите на компанијата за нивните игри кои што треба да ги видиме во иднина. Беше најмногу нагласено дека ќе се фокусираат на Лајф сервис игри и Мобилни Игри. “We’re doubling down on games as an

Прочитај повеќе
Игрици

Warner Bros. изјавија дека играта Wonder Woman нема да биде Live-Service

Warner Bros. Games ги негираше тврдењата дека нивниот претстоен наслов Wonder Woman би била Live-Service игра. Неодамнешниот оглас за работни места за претстојната игра на Warner Bros. и програмерите Monolith Productions на Wonder Woman бараше „Водечки софтверски инженер“, со искуство „софтверски производ или игра во живо“ наведено како „пријатно да се има“. Затоа, можеби не

Прочитај повеќе
Колумна

Играта Wonder Woman наводно ќе биде преполна со Live Service елементи

Неодамна беше нагласено дек Warner Bros. планираат да ги насочат речиси сите свои франшизи на некој начин кон моделот на Live Service, а најновите информации кои ни доаѓаат деновиве укажуваат дека овој голем издавач е на вистинскиот пат да го реализира планираното. Новопримените информации поврзани со Suicide Squad: Kill the Justice League јасно укажуваат на

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Hot Wheels бараат режисер за филмот по успехот на Barbie

Barbie доминира на Бокс Офисот, буквално ги сврте брзините во Warner Bros. кога станува збор за филмовите базирани на играчките на Mattel. Наводно, Hot Wheels е следниот бренд што доаѓаат во WB од Mattel, а најновите вести се дека студиото веќе бара режисери за филмот Hot Wheels, додека потрагата по писатели и актерска екипа е

Прочитај повеќе
Новости

Најавена е нова Harry Potter Quidditch игра

Warner Bros. Games денеска објави нова видео игра поставена во светот на Harry Potter која се фокусира на спортот Quidditch. Кога Hogwarts Legacy беше објавен од WB Games годинава, немаше Quidditch, што беше една од најбараните функции што играчите сакаа да ја видат. Сега, се чини дека овој недостаток на квидич се должи на фактот

Прочитај повеќе
Поп-култура

Embracer Group и WB изработуваат нови Lord of The Rings Филмови и Други Проекти

За време на финансискиот повик во кој извршниот директор на Warner Bros. Discovery – David Zaslav, откри дека Mortal Kombat 12 доаѓа оваа година, но дополнително во разговор тој го спомна и светот на Lord of the Rings. Правта за адаптација на J.R.R., приказните и за снимање на Толкин беа дел од купувањето на Embracer

Прочитај повеќе
Игрици

MultiVersus – Трејлер и нови карактери од Мултиверзумот на WB.

Superman VS. Tom and Jerry Warner Bros. Games го прикажаа официјалниот трејлер за претстојната бесплатна видео игра MultiVersus. Трејлерот е објавен пред претходно објавената „Closed Alpha“ оваа недела и прикажува голем број различни ликови од карактерите и серијалите кои што се на WB. како што се Looney Tunes, Steven Universe и DC Comics. Новиот трејлер

Прочитај повеќе