Серијата Batwoman на The CW е прекината после 3 сезони

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Batwoman на CW е официјално прекината по три сезони. Веста беше објавена од креаторот на серијата – Caroline Dries на нејзиниот Twitter профил, која потврди дека шоуто „нема да добие S4“ и дека е „загрозена, но полна со благодарност“. Ова доаѓа по неколкунеделна дебата и шпекулации во врска со иднината на шоуто, кое ја заврши својата најголема сезона на почетокот на март оваа година, но не беше меѓу сериите кои првично се обновени од The CW за сезоната 2022-2023.

“I think it’s her relationship with the city of Gotham at this point. The end of season 2, it seemed like Ryan had everything she wanted, and that’s why it was so great I think for her to then be rushed with this idea of, well, there is this other family, if you want it, and her realizing, “I want both,” and it being really hard. Yeah, and now [it’s about], how does her family of Gotham City see her and view her opening up her world a little bit to the city that she represents and is supposed to save every day?”

Мината изјава од Daries која може да ја прочитате ТУКА

“Once she has all of those things, it’s sort of like the challenge now for the writing staff and for me is, how do we pull the rug out from underneath all of that without destroying everything that everyone’s excited about? Meaning, what the fans are excited about. And that’s a huge challenge. It almost, in a way, feels like starting over. But what it really means for us is, I think, dropping a gigantic external conflict bomb onto season 4 to shake it up.”

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

E3 2023 полека но сигурно умира и изгледа дека ќе си замине во историјата, бидејќи издавачот на видео игри Ubisoft денес потврди дека повеќе нема да присуствува на настанот. За прв пат од 2019 година, Е3 треба да се врати овој јуни во Лос Анџелес, Калифорнија. По повеќекратните откажувања како резултат на пандемијата COVID, E3 2023 изгледаше како прва конвенција што на крајот ќе ја обедини целата индустрија за игри. Наместо тоа, слично како и многу други издавачи, Ubisoft сега избра да седи настрана и да си седат дома.

Во изјавата дадена до VGC, Ubisoft потврди дека нема да се појават на E3 2023. Првично, Ubisoft се обврза да се појави на E3 ова лето се додека настанот се случува. И покрај фактот дека E3 сè уште се случува многу, сепак, Ubisoft на крајот се врати на својот збор и нема да одлучи да ги насочи своите претстојни игри ова лето на поинаков начин.

“E3 has fostered unforgettable moments across the industry throughout the years. While we initially intended to have an official E3 presence, we’ve made the subsequent decision to move in a different direction, and will be holding a Ubisoft Forward Live event on 12th June in Los Angeles. We look forward to sharing more details with our players very soon.”

Изјава од Ubisoft

Како што истакнаа од Ubisoft, сепак они ќе направат нешто овој јуни кога ќе ја одржат својата следна презентација на Ubisoft Forward. Во последниве години, Ubisoft почна да има повеќе свои преноси во живо за да објавуваат големи најави. И додека сè уште не е познато што ќе има јунскиот Ubisoft Forward, се чини веројатно дека во овој момент ќе се појават нови информации за Assassin’s Creed Mirage, Skull & Bones и Avatar: Frontiers of Pandora.