Marvel x Razer x XBOX – Captain America контролер

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Уште во март, Razer откри дека ќе се здружат со Marvel што ќе започне со XBOX контролер инспириран од новиот Captain America, Sam Wilson (Anthony Mackie). Дизајнот на контролорот е заснован на оделото на Sam, а држачот за полнење е заснован на иконскиот штит на Капетан Америка, како што се појавија во серијата на Disney+ – The Falcon and the Winter Solider.

Лимитираното издание Falcon and Winter Solider Captain America Razer Xbox контролерот и држачот за полнење сега се достапни за нарачка овде на Amazon и овде во Razer за 179,99 долари. Тоа е одличен контролер, иако неговото деби доаѓа повеќе од една година по завршувањето на серијата на Disney+. Повторно, многу е рано за Captain America 4, кој не ни започна со припреми.

Како што е наведено, контролерот Captain America Xbox е првиот во партнерството што ќе вклучи дополнителни производи со тематика на Marvel во блиска иднина, па останете во тек за повеќе.

  • Inpsired by the new Captain America: A suit and shield aren’t what defines a hero-their character does. But if you’re ready to take the mantle, then become a symbol of good with the limited-edition, officially licensed Marvel Xbox controller and charging stand.
  • Wireless and Universal: Designed to work with Xbox Series X|S and all Xbox One models, pair the controller quickly and easily with just one button-a fast, stable connection that also works for PC or Mac gaming (Requires Xbox Wireless Adapter sold separately).
  • Impulse Analog Triggers: Whether firing a gun or taking hits, feel the action and be in the moment with triggers that not only vibrate during gameplay, but are pressure-sensitive for a finer level of precision.
  • Textured Grips: Just like the latest Xbox controllers, this model comes with textured grips on its triggers, bumpers, and back-case-making it feel more natural and easier to hold
  • Quick Charge: Able to fully charge controllers in under 3 hours, the stand is also designed with overcharge protection to prevent overheating and short circuiting
  • Magnetic Contact System: Mount the controller easily and never worry about its charge being interrupted thanks to a magnetic design that secures the controller to the stand
Captain America, Sam Wilson (Anthony Mackie)

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.